Nedir ?

BUSD NEDİR? BUSD ARBİTRAJI NASIL YAPILIR?

BUSD'un geçmişi, BUSD Arbitrajı

Google News Abone Ol

BUSD NEDİR?

5 Eylül 2019’da piyasaya sürülen Binance USD (BUSD) , Binance’in Paxos ile birlikte geliştirdiği, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından onaylanıp, 1’e 1 oranda ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoindir. Projenin sahibi Paxos, BUSD rezervlerine yönelik aylık denetim raporları yayınlar. ERC-20 olarak yayınlanan ve BEP-2’yi destekleyen dijital bir fiat para birimi olarak BUSD, istikrarlı bir piyasa değerine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Yatırımcıların ve alım satım yapanların kripto dünyasından çıkmak zorunda kalmadan istikrarlı bir varlık tutmasına olanak sunar.

BUSD üç farklı blockchain üzerinde yer alır. (Etheryum, Binance Smart Chain ve Binance Chain) BUSD sahipleri ihtiyaçları doğrultusunda bu blockchainler arasında geçiş yapabilir.

İlgili Makaleler

Ocak 2022 itibarıyla BUSD, Tether ve Usd Coin’in ardından piyasadaki en büyük 3. stablecoindir.

Her BUSD, rezervdeki 1 USD ile değiştirilebilir. BUSD’lerinizi Paxos’a gönderdiğinizde bu tokenlar yakılır ve size USD gönderilir. Bu mekanizma, arzı ve rezervleri 1’e 1 oranında sabit tutar.

 

enes2

BUSD/USD ARBİTRAJI NASIL YAPILIR?

BUSD’nin fiyatı 1 USD’nin altına düşmeye başladığında arbitraj yapanlar yüksek miktarlarda BUSD satın alır. Arbitraj yapanlar yüksek miktarda aldıkları BUSD coinleri Paxos platformu aracılığıyla USD’ye  dönüştürebilir. BUSD’ye yönelik talepteki artış tokenın fiyatını 1’e 1 oranını tekrar getirir.

Kısacası BUSD, USD’nin değerine endekslidir ve Amerikan dolarının dijital bir versiyonu gibi hareket eder ve. USD’nin fiyatı yükseldiğinde ya da düştüğünde BUSD’nin fiyatı da aynı oranda değişir.

Yasal düzenlemelere bağlı olması ve güvenilir finansal kurumların denetiminden geçmesi nedeniyle BUSD, yatırımcılar ve alım satım yapanlar için sabit bir yatırım ve kullanışlı bir token olarak popülerliğini sürdürmektedir.

 

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir