NFT Haberleri

Bubbleworld NFT projesinin Discord sunucusu hacklendi!

Google News Abone Ol

Seçkin bir NFT topluluğu projesi olan ve mayıs ayının başlarında piyasaya sürülen Bubbleworld NFT projesinin Discord sunucusu hacklenmiş durumda. Yaşanan bu saldırıyı ilk duyuranlardan biri de PeckShieldAlert oldu. Siber güvenlik firması tarafından yapılan duyuruda, Bubbleworld NFT projesinin Discord sunucusu üzerinden birçok NFT’nin çalındığı açıklandı. Klasik bir oltalama saldırısı yapan siber saldırganların yaklaşık 160 NFT ürününü çaldığı belirtiliyor.

NFT projelerinin Discord sunucuları tehlikede mi?

Bubbleworld NFT projesinin Discord sunucularının hacklenmesi aslında bu ay aynı sektörde yaşanan 2. olay oldu. Geçtiğimiz hafta da popüler NFT projelerinden Bored Ape Yacht Club’a ait bir Discord sunucusu hack saldırısının kurbanı olmuştu. Yapılan o saldırıda da bilgisayar korsanları tarafından yüz binlerce dolarlık NFT çalındı.

Yaşanan saldırının ardından Bubbleworld ekibi tarafından, “Herkese merhaba, Discord’umuz tehlikeye girdi, lütfen anlaşmazlığı güvence altına almanın ortasındayken hiçbir bağlantıya tıklamayın. Lütfen yalnızca hem Twitter’da ve Discord’da yayınladığımız bağlantı talimatlarını takip edin!” uyarısı paylaşıldı.

Yaşanan saldırının ardından birçok NFT sahibinin mağdur olduğu biliniyor. Henüz kaç dolarlık bir zararın olduğu bilinmese de birçok farklı popüler NFT koleksiyonuna ait ürünlerin de yine bu saldırı kapsamında çalındığı öğrenildi. Bu yüzden de zararın en az on binlerce doları bulması bekleniyor.

NFT sektörü için yaşanan bu saldırının son olması beklenmiyor. Bu yüzden de proje yetkililerinden yapılan açıklamada olduğu gibi, projeye ait tüm sosyal medya kanallarından verilen talimatların takip edilmesi en iyisi olacaktır. Ayrıca, sektörde ücretsiz bir dağıtım çok küçük oranlarda yapıldığı için bu tarz bir ücretsiz NFT dağıtımı iddiasının iyice araştırılması gerekmekte. Aksi bir taktirde sizler de NFT varlıklarınızı ve önemli bir birikiminizi bilgisayar korsanlarına kaptırabilirsiniz.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir