Bitcoin Teknik AnalizTeknik Analiz

Bu veriler, Bitcoin (BTC) için düşüşe işaret ediyor!

Google News Abone Ol

Bitcoin fiyatındaki son düşüşle birlikte yeni destek seviyesinin de altına inilmiş durumda. Buna ek olarak, haftalardır istenen seviyeleri yatırımcısına gösteremeyen kripto liderinin yeni bir düşüşe engel olamadığını görebiliriz.

Bitcoin için hafta 29.000 dolar civarında kapandı

Kripto piyasasının son zamanlardaki çöküşüyle ​​birlikte, Bitcoin fiyatı neredeyse sekiz haftadır kaybettirmeye devam ediyor. Şu andaysa, BTC fiyatının destek seviyesinin altında olmasından endişe edilmekte.

Hacim, Bitcoin fiyat eğilimindeki ana faktördür ve işlem hacminin keskin bir şekilde düşmüş olması daha da endişe edilmesine neden olmuş durumda. Bitcoin fiyatı 29.000 ila 30.000 dolar civarında konsolide olurken, ölçümler ileride bir düşüş evresi gösteriyor. Glassnode üzerinden elde edilen verilerde de, NVT oranının bir varyasyonu olan NVT sinyali de bir düşüşe işaret etmekte. Sinyal, Bitcoin fiyat zirvelerini tahmin etmek için kullanılmaktadır.

BTCNVTSignal 637894137330192278

Sinyal, 233.9 ile dört yılın en düşük seviyesini kaydetti. Bu, Bitcoin fiyatındaki düşüş aşamasının yeni bir işareti olarak gösteriliyor.

Bitcoin arzının %55’i hala kârda

Bitcoin fiyatının son dirençlerden olan 30.000 doların altına düşmesine rağmen, arzın %55’i hala kârlı bir durumda. Glassnode’un sağladığı verilerde, 2017’den 2018’in zirvesine kadar Bitcoin fiyat döngüleri karşılaştırıldı.

Bitcoin arz kar

Arzın %55’inin kârlı olması ortalama 151 ila 184 gün kadar sürmüştür. Şu andaysa Bitcoin’de büyük bir düşüş ve teslimiyet durumu hakim görünüyor. 2021-22 döngüsündeyse, 213 gün içinde kârlar yaklaşık %58 azaldı ve bu durumun negatif fiyat hareketiyle sonuçlanması bekleniyor.

Bitcoin, 69.000 dolarlık zirveden düştükten sonra son aylarda düşüş eğilimini sürdürmeye devam etmiş durumda. 30.000 dolarlık kilit psikolojik bariyerin altına son düşüş, yatırımcılar arasında güçlü bir düşüş havası uyandırdı.

Haber yayın saatleri itibariyle Bitcoin (BTC) fiyatı 29.217 dolardan işlem görmeye devam ediyor. Son 24 saatte ufak bir artış göstermiş olsa da bunun uzun sürmesi beklenmiyor. Yatırımcılar şu anda 29 bin dolarlık zayıf desteğe tutunurken, bu desteğin de kaybedilmesi daha büyük felaketlere yol açabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir