Haftalık Bülten

Bu Haftanın Önemli NFT Haberleri!

Bu hafta NFT alanında birçok önemli gelişme yaşandı. Haftanın tüm önemli gelişmelerini aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Google News Abone Ol

ApeCoin

Bu hafta NFT alanında en çok konuşulan konu? Kesinlikle ApeCoin. Bored Ape Yacht Club’ın yeni token’ının şimdiye kadar NFT tarihindeki en dikkate değer airdroplardan biri oldu. Birkaç gün içinde token, ilk 100 yüksek piyasa değerine sahip kripto paralar arasına girdi.

NFT topluluğundaki ApeCoin (BAYC sahipleri dışında) biraz karışık eleştirilerle karşılandı. İşler olgunlaştıkça ApeCoin’in nasıl bir yol izleyeceğini göreceğiz.

appe

Coinbase Cüzdanı, Solana NFT’lerini Desteklemeye Başlıyor

Coinbase Cüzdanı bu hafta Solana NFT’leri için destek sunuyor. Coinbase, Solana entegrasyonu ile ilgili olarak daha fazlasının geleceğini ve bunu daha fazla dApp entegrasyonunun takip etmesinin beklendiğini söyledi.

Haber, Adobe ürünü Behance’in Solana NFT’leri için destek uygulamasıyla geliyor.

coinbase

Spotify NFT’leri Destekleyecek mi?

Müzik akışı hizmeti firması Spotify, NFT’lere atıfta bulunan yeni iş listeleri yayınladığı için böyle bir söylenti oluştu. Raporlara göre Spotify, sanatçı kazançlarını artırabilecek NFT desteğini serbest bırakmaya hazırlanıyor. Spotify CEO’su Daniel Ek genel olarak kripto hakkında şunları söyledi:

Bu, Japonya’daki bir müşterinin birdenbire Arjantin’deki bir üreticiye ödeme yapabileceği devasa açık kapılar açabilir. Dahası, bu, ana hedefimizi nasıl ilerletebileceğimize dair muazzam açık kapılar açar.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin’de Kritik Seviyeye Geldik! Düzeltme Geliyor mu?

spotify

Zuckerberg: “Yakın Gelecekte” Instagram Yolunda NFT’ler

Bu hafta Austin, Teksas’taki SXSW’de bol miktarda NFT etkinliği vardı. NFT projesi ‘Doodles’ bir sıçrama yaptı ve tartışmasız NFT manşetlerine hakim oldu; ancak yelpazenin daha kurumsal ucunda, Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Meta’nın sahip olduğu Instagram’da NFT’lerin geleceği hakkında soru sorulduğunda aşağıdakileri belirtti:

“Yakın vadede NFT’leri Instagram’a getirmek için çalışıyoruz… Bugün tam olarak ne olacağını açıklamaya hazır değilim. Ancak önümüzdeki birkaç ay içinde, NFT’lerinizden bazılarını getirebileceksiniz.

Eskiden Facebook olan Meta, şimdiye kadar büyük bir başarı gösteremese de ile kripto dostu ürünler oluşturmaya yönelik sayısız girişimde bulundu. Şirketin blockchain teknolojisiyle ilgili geçmişi, Instagram’ın bunları ileriye dönük bir şekilde uygulayacağı konusunda pek çok ihtimal bırakıyor.

insta nft

YouTuber Dr. Disrespect, Poligon Üzerine Kurulu NFT Oyununu Başlatıyor

Dr. Disrespect, benzersiz kişiliği, Twitch’ten sessiz ama tartışmalı ayrılığı ve şimdi… NFT oyunu. Oyun geliştirme şirketi Midnight Society’ye bağlı 10.000 NFT’yi piyasaya sürüyor.

NFT sahipleri oyun yapılarına, benzersiz bir şekilde oluşturulmuş “VisorCortex” kask tasarımına, stüdyo etkinliklerine erişime ve oyun özelliklerinde oy kullanma haklarına erken giriş yapacaklar. NFT’ler Polygon blockchain’i üzerine inşa edilecek.

Oyun ve e-spor endüstrisi, bazıları görünüşte doğal bir uyum sunsa da, NFT’leri benimseme konusunda büyük ölçüde isteksizdi- ancak herhangi bir kişilik, ilerlemeler oluşturmaya uygunsa, muhtemelen bu kişi Dr. Disrespect’tir.

midn

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir