Kripto HaberleriAltcoin Haberleri

Bu hafta Türk yatırımcılar en çok hangi altcoin projesiyle ilgilendi?

Google News Abone Ol

Coingecko tarafından açıklanan verilere göre bu hafta Türk yatırımcıların en çok hangi altcoin projesiyle ilgilendiği ortaya çıktı. Açıklanan verilere baktığımızda da listenin 1. sırasında STEPN Green Satoshi Token (GST) bulunuyor.

STEPN Green Satoshi Token (GST): Türk kripto para yatırımcısının bu hafta en çok ilgilendiği altcoin projesi STEPN Green Satoshi Token (GST) oldu. Haber yayın saatleriyle 0,094834 dolardan işlem gören GST için son 24 saatlik süreçte %7’lik bir kayıp yaşandı. Bunula birlikte haftayı da zararla sürdüren altcoin projesinde bir süredir düşüş eğilimi devam ediyor. STEPN’in oyununda yerel token olarak kullanılan GST, bu sayede kısa sürede önemli bir popülerlik kazandı. Uygulama içerisinde kullanıcıların yeni ayakkabılar satın alması veya onları güçlendirmesi için de yine GST kullanılmaktadır.

CEEK Smart VR (CEEK): Popüler bir Metaverse token projesi olan CEEK Smart VR (CEEK) son günlerde adından sıkça söz ettiriyor. Sektörde hatırı sayılır bir yere sahip olan coin için 7 günde yaşanan %40 artış da bunun kanıtı olarak gösterilmekte. Haber yayın saatleri itibariyle 0.31 dolardan işlem gören CEEK için 24 saatte 10 milyon dolara yakın bir ticaret hacmi ölçüldü.

Pitbull (PIT): Uzun bir süredir Türk kripto para yatırımcıları arasında sohbet konusu olan Pitbull (PIT) bu hafta da listede yerini aldı. Popüler bir shitcoin olarak da bilinen PIT için bol sıfırlı olması yatırımcıları psikolojik olarak kendine çekiyor gibi görünüyor. Barındırdığı sıfırlar kadar riski de bol olan projede son bir hafta %3’lük bir düşüşle geride bırakılmış durumda.

Baby Doge Coin (BABYDOGE): Son bir haftalık süreçte Türk kripto para yatırımcısının en çok ilgilendiği altcoin projelerinden biri de Baby Doge Coin (BABYDOGE) oldu. Geçtiğimiz yıl yaşadığı önemli artışlarla adından söz ettiren proje genel sıralamada 154. basamakta bulunuyor. Bir haftalık süreçte %12 oranında zararın görüldüğü BABYDOGE için 0,000000001373 dolarlık noktadan işlem görülmekte.

Türk kripto para yatırımcısının 10 Temmuz itibariyle bu hafta en çok ilgilendiği projelerden bazıları bu şekildedir. Listede Bitcoin (BTC) ve Shiba Inu (SHIB) gibi daha popüler isimler de bulunurken genel olarak daha düşük hacimli birçok projenin listede yer aldığı göze çarpıyor. Bu da yatırımcıların son dönemlerde riski ve bol sıfırları sevdiğini göstermekte.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir