Kripto HaberleriBitcoin Haberleri

Bu ankete göre Bitcoin yakında 10.000 dolar olabilir!

Google News Abone Ol

Bloomberg MLIV Pulse tarafından kısa süre önce yaklaşık 1.000 yatırımcıyla birlikte gelecekteki Bitcoin (BTC) derecelendirmesi hakkında görüşlerini soran bir anket yapıldı. Yapılan ankete göre, yatırımcıların yüzde altmışı, BTC fiyatının yakında 10.000 dolara kadar düşebileceğine inanırken, yüzde 40’ı ise bunun tam tersini düşünüyor.

Yatırımcıların Bitcoin’e güveni

Anketlerdeki azınlık ve aksi olan tahmin, yatırımcıların ne yaptığını vurguluyor. Bir risk sermayesi şirketi olan Tribe Capital’in ortağı Jared Madfes, “Artık sadece kriptoda değil, özellikle dünyada gözdağı vermek çok kolay.” dedi. Deneyimli isim ayrıca, BTC’de daha fazla düşüş beklentisinin “piyasadaki insanların doğal korkusunu” yansıttığını da sözlerine ekledi.

Bu görüşlerin aksine, bir blockchain zincir üstü araştırma şirketi olan Glassnode’dan gelen tarihsel veriler, Bitcoin fiyatında yakında olası bir artış olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana BTC fiyatları, geçen ay 17.588 dolara kadar inmişti. Ve 18 Haziran itibariyle, lider kripto para birimi 22.000 dolar ile 20.000 dolar arasında bir seyir çiziyor.

Yapılan Bloomberg anketi, perakende yatırımcıların kripto para birimleri konusunda kurumsal emsallerinden daha fazla endişe içerisinde olduklarını ortaya koymuş durumda. Perakende yatırımcıların neredeyse dörtte biri varlık israfı ilan ederken, profesyonel yatırımcılar zarara bir miktar daha açıklar. Bununla birlikte, toplam katılımcıların yaklaşık %28’i kripto para birimlerine karşı güçlü bir güven duyduğunu ifade ettiler.

Kripto endüstrisi son birkaç ayda, sorunlu borç verenler, acil durum projeleri ve piyasa çöküş olayları yaşadı. Kripto para birimlerinin küresel piyasa değerinden bu süreçte yaklaşık 2 trilyon dolardan fazla miktar kaybolmuş durumda. Bu durum da kripto para piyasalarından birçok yatırımcının uzaklaşmasına neden oldu. Bir çığ etkisi yaratan son olayların ardından şimdi de dünya genelindeki ekonomik sorunlar baş gösteriyor. ABD ve Avrupa ülkelerinde artık git gide daha fazla hissedilen enflasyon rakamları kişilere önemli sorunlar çıkarmakta. Bu durum da yine yatırımlarda bir belirsizliğe neden olurken, yeni bir yükseliş trendi için güven ortamının oluşturulması bekleniyor.

Bitcoin (BTC), son 24 saatte %4’lük bir fiyat düşüşü ve gün içi zirvesi olan 21.877.14 dolarlık yüksek bir fiyat noktasından sonra şu anda 20,473 dolardan işlem görüyor. BTC’nin 24 saatlik işlem hacmi ise %18 azaldı ve şu anda yaklaşık 27 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir