Teknik Analiz

Bitcoin ve Ethereum’da son durum ne? 17 Haziran BTC ve ETH teknik analiz

Google News Abone Ol

Kripto paralarda hafif bir fiyat artışından sonra, düşüş dinamikleri tekrardan kendisini göstermeye başladığı için Bitcoin 17 Haziran günü itibariyle daha düşük noktalara inmeye devam etti. BTC bugünkü seansta 20.000 dolar seviyelerine geri dönerken, Ethereum ise tekrardan kritik bir nokta olan 1.100 doların da altına düşmüş durumda. Peki, Bitcoin ve Ethereum’da son durum ne? İşte detaylar…

Bitcoin’de son durum

Bitcoin (BTC), kripto paralarda ayı etkileri piyasalara geri döndüğü için bugünkü seansta düşmeye devam etti.

Perşembe günü hafif bir fiyat artışı yaşayan BTC/USD çiftinde, hafta sonuna girilirken 20.265 dolar ile gün içi en düşük seviyede kritik bir nokta olan 20 bin noktasına kadar inildi.

bitcoin teknik analiz

Bugün yaşanan son hareket sonucunda BTC, gün içerisinde görülen 20.200 dolarlık noktadan şu anki 20.640 dolarlık yeni seviyesine taşındı. Görülen bu mevcut düşüş, 26.35 yakınlarında direnci kıramayan 14 günlük RSI ile de uyumlu görünüyor. Bitcoin için bu gösterge şimdi 25:30 seviyelerine geliyor olsa da, ayılar RSI değerini muhtemelen 22 puanlık destek noktasına getirmeye çalışacaklardır.

Eğer Bitcoin için RSI değerleri söz edilen noktalara kadar gerilerse, muhtemelen 20.000 doların da altında bir Bitcoin değeri göreceğiz. Buna ek olarak da söz konusu senaryonun önümüzdeki günlerde gerçekleşecek bir şey olduğunu hatırlatmak ve riski vurgulamak gerekiyor.

Ethereum’da son durum

Bitcoin üzerinde görülen düşüşlere ek olarak, ETH de mevcut işlem seansında önemli bir fiyat seviyesinin altına indiği için ayıların daha fazla müdahalesiyle daha da gerilemiş durumda.

ETH / USD işlem çiftinde bugünkü seansta, 1.138.27 dolarlık gün içi zirveye ulaştıktan  kısa bir süre sonra 1.058.78 dolarlık gün içi en düşük seviyeye kadar dönüş yapıldı. Şu anda ETH’nin 1.050 dolarlık yeni noktanın biraz üzerinde satış yaptığını görüyoruz ve bu da onu 1.000 doların üstünde tutmak için son savunma hatlarından biri gibi görünmekte.

Haberimizin hazırlanması sırasında, ETH önceki düşük seviyelerinden uzaklaşmış durumda ve şu anda dünün en yüksek seviyesinden %1.48 daha düşük olan 1.095 dolarlık seviyesinden işlem görüyor.

ethereum teknik analiz

Grafiğe baktığımızda, bağıl kuvvet indeksinin, 20.35’teki alt sınırından biraz daha yüksek olan 22’yi takip ettiğini görüyoruz. ETH bu hafta 1.000 doların üzerinde kalırsa, daha iyi bir senaryo üzerinde konuşmaya başlayabiliriz. Ancak bunun aksi bir durumdaysa tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi önemli bir noktanın kaybedildiği görülecektir. Bu da Ethereum (ETH) için 1.000 doların da altına inilme riskine işaret ediyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir