Teknik Analiz

BTC, ETH ve XRP Teknik Analiz: Piyasalarda son durum ne?

Google News Abone Ol

BTC, ETH ve XRP için teknik analiz ile karşınızdayız. Piyasalardaki son duruma bir göz atmak için yazımızı okumaya devam edin.

Bitcoin (BTC) Analiz (21 Haziran)

Bitcoin fiyatı, güçlü bir destek seviyesinin altına düştükten sonra geri toparlayarak dikkate değer bir esneklik gösterdi. Bu hızlı ancak küçük toparlanma, Ethereum ve Ripple dahil olmak üzere bazı altcoinlerin keskin bir şekilde toparlanmasına neden olmuş durumda. Bu noktada en dikkat çeken olaysa Synthetic (SNX) fiyatının bir önceki güne göre %121 artış yaşaması oldu.

Bitcoin fiyatı 19.252 dolar destek seviyesinin altına inmesinin ardından son iki gün içinde sert bir düşüşle 17.605 dolara kadar indi. Bu keskin düşüş, hazırda bekleyen boğalardan gelen satın alma baskısı ile karşılandı ve sonunda haftalık mumu salınımın %16’sı kadar yükseltmeyi başardı. Bununla birlikte de, haftalık mum, -33 yerine -%22’lik bir verim gösterdi. İlginç bir şekilde, bu toparlanma BTC’yi 19.252 dolarlık destek seviyesinin üzerine iterek boğaların bir sıçrama planladığını düşündürüyor.

bitcoin teknik analiz 21 haziranGelecekte, bu ivme devam ederse, Bitcoin fiyatının daha da yükselebileceği ve 23.480 dolar bariyerini tekrar aşabileceği bir zaman gelebilir. Bu artış, mevcut pozisyon olan 20.055 dolar seviyesinden %17’lik bir kazancı temsil edecektir.

Bitcoin için yaşanan son yükseliş önemli bir derecede güçlü olsa da, yatırımcıların makro görünümün genel olarak düşüş eğiliminde olduğunu anlamaları gerekiyor. Bitcoin fiyatı için olumlu bir hava görünse de, satış baskısındaki ani bir artışın haftalık mum çubuğunun neredeyse 19.252 doların altına düşmesine neden olma olasılığı var, bu durumda da BTC kurtarma testi geçersiz olacaktır. Bu durumda, lider kripto para birimi, 15,551 dolarlık destek alt sınırını kontrol etmek için %20 oranında çökecektir.

Ethereum fiyatı kritik bir noktada

Ethereum fiyatı geçen hafta yaşanan sert düşüşün ardından %28 toparlayarak yatırımcıları 880 dolar noktasından kurtarmayı başardı. Buna rağmen, yeni haftanın başında ETH daha fazla satış gördü ve bu da düşüş eğiliminin devam edebileceğini gösteriyor.

ETH 1.270 dolarlık direnç noktasını başarısız olarak test ettiğinden, 745 dolarlık başka bir destek noktasına düşme olasılığı muhtemel görünüyor. Yaşanacak bu hareket, altcoin liderinin 661 dolara kadar olan Adil Değer Boşluğu (FVG) olarak adlandırılan bir fiyat boşluğunu doldurmasına yardımcı olabilir.

ethereum analiz 21 haziran

Küçük bir yükseliş eğilimi olması durumunda, 1.270 dolarlık direnç bariyeri ivmeyi bastıracak ve muhtemelen Ethereum fiyatının bu noktada reddedilmesine ve tersine çevrilmesine yol açacaktır.

Düşüş görünümüne rağmen, Ethereum fiyatı haftalık 1.270 doların üzerinde bir mum çubuğu üretebilirse, ayının piyasadaki hakimiyetini bozacaktır. Bu yükseltme, alıcılara 1.730 dolara kadar geri çıkma şansı verebilir.

Ripple (XRP) fiyatı düşüşte

Ripple (XRP), haftalık talep bölgesinde 0,240 dolar ile 0,315 dolar arasında seyrini sürdürdü ve ardından 0,287 dolarlık noktadan %13 toparlanmayı başardı. Ancak, haftanın yeni başlangıcı satıcılar üzerinde şimdiden güçlü bir baskı yaratmış durumda. Neyse ki XRP fiyatı için talep bölgesi önemli bir destek kaynağı ve bu yüzden büyük bir satış görmemiz daha az olası.

Bununla birlikte, Ripple fiyatı bu haftalık talep bölgesinin %50’sini 0,275 dolarlık noktadan kırıp geçerse, satış emirlerinin mevcut satın alma emirlerini çok aştığını gösterecek ve ayıların kontrolü eline aldığını tekrar kanıtlayacaktır.

Böyle bir durumda, yatırımcılar gelen düşüş trendini doğrulamak için haftalık mum çubuğunun 0,40 doların altında kapanmasını beklemelidir. Bu noktanın kırılması, XRP fiyatını %26 oranında düşürerek 0.176 dolarlık seviyelerine kadar düşülmesini sağlayabilir. Bunun aksine Ripple fiyatının talep bölgesinden haftalık bazda 0,240 dolardan 0,315 dolara sıçraması ve bunun da XRP’yi 0,381 noktasına taşıması mümkündür.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir