Bitcoin HaberleriBlockhainKriptoKripto Haberleri

BTC artışı ne kadar sürer? Nereye kadar artar? Uzmanlar ne diyor?

Google News Abone Ol

BTC fiyatı anlık olarak 30.000 doları aştı. Altcoinlerde de fiyatlarda toparlanmalar yaşanıyor. Uzmanların bazılarının bu konuda internette araştırdığımızda görüşleri mevcut.

BTC ve Tether sabit değerine ulaşmalı

Düşüşün bitişini kestirebilmek için, Coinbase borsasındaki BTC ve Tether‘in yakından takip edilmesi gerekiyor. Bitiş için bu iki dijital tokenin sabit değerine yakınlaşma süreci önemli. Ünlü analist Marcus Sotiriou, Tether’in (USDT) sabit değerine ulaşması piyasa dalgalanması için olumlu bir hava oluşturacaktır. Sotiriou’ya göre Tether, kripto para ekosisteminin en önemli tokenlerinden birisi ve Tether’in oynamaları piyasayı şekillendirecektir.

Kripto para kullanıcıları USDT konusunda bir belirsizlik ve endişe halinde oldukları takdirde bu durum diğer tokenlerin satışı üzerinde de baskı oluşturuyor ve haliyle piyasa USDT’ye göre şekil alıyor.

Tether sabit değerine ulaştı

Coinbase borsasında sabah saatlerinde  tether, 0.93 dolar ile sabit değerinin bir tık altında seyrediyordu, son verilere göre tether sabit değerine ulaşmış gözüküyor. Storiou, UST faciası sebebiyle Tether satışlarının artmasının bir endişe hali oluşturduğunu ve Tether’in ABD doları rezervinin bulunmadığı konusunda korku durumunun hakim olduğunu söyledi.

Storiou’ya göre insanlar USDT’yi hafife alıyorlar, USDT sandıkları gibi değil. Ayrıca analiste göre, piyasadaki dip noktaları da tahmin edebilmek için Coinbase borsasının spot BTC fiyatları ile Binance gibi büyük borsaların fiyatlarının kıyas edilmesi gerekir.

Bu sayede Binance yerine Coinbase’i tercih eden yatırımcıların diğer kullanıcılardan ne kadar Bitcoin aldığını tahmin edebilirsiniz. Bu sayede profesyonel bitcoin kullanıcılarının piyasada kendilerini sağlama alıp almadıklarını kestirebilirsiniz.

BTC’nin yatırımları artabilir

Bir diğer kripto para borsası olan AAX’in başkanı Caselin’e göre BTC diğer altcoinler karşısında bir tık daha güçlü konumda.  Düşüşün Bitcoin’in likitliği ve performansının farkedilmesi için bir fırsat olduğunu belirten Caselin, bu günlerden sonra BTC’ye rağbetin artacağını düşünüyor. 

btc fiyatı anlık

Caselin UST ve Luna’daki düşüşün de BTC ve Ethereum hakimiyetine olumlu katkıda bulunacağını belirtiyor. Caselin krizin, önemsiz coinlerin ortaya çıkması  ve piyasa kalitesinin ölçümlenmesi için bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini düşünüyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir