Ekonomi BülteniEkonomik TakvimHaftalık BültenKriptoKripto Haberleri

Brezilya, Yerel Kripto Para Piyasasını Yasallaştıracak!

Brezilya, 22 Şubat 2022'de yerel piyasada kripto para birimlerini yasallaştırmak için bir çerçeve başlattı. Sorun muhtemelen Brezilya'nın dijital yabancı para ilerlemesinde ve gelişmesinde ikinci bir dönüm noktası olabilir.

Google News Abone Ol

Brezilya, 22 Şubat 2022’de yerel piyasada kripto para birimlerini yasallaştırmak için bir çerçeve başlattı. Sorun muhtemelen Brezilya’nın dijital yabancı para ilerlemesinde ve gelişmesinde ikinci bir dönüm noktası olabilir.

Brezilya Senatosu Mali İşler Komitesi oybirliğiyle kripto para birimi düzenlemesi üzerine bir fatura verdi ve Senato oylamasının önünü açtı. Fatura Ulusal Kongre tarafından teslim edildiğinde, muhtemelen düzenlemeye dönüşmeden önce imzası için Başkan Jair Bolsonaro’ya teslim edilecek.

Önerilen önlemin yetkilendirildiğini ve düzenlemeye dönüştüğünü varsayalım. Bu vesileyle, Brezilya, Latin Amerika’da dijital kripto para birimi yatırımları için belirli normları ve yasaları belirleyen ilk yetkililer olacaktır. Alternatif olarak, El Salvador, Eylül 2021’de Bitcoin’i yasal olarak kabul eden bu gezegende birincil ülke olarak kendisini zaten kurmuştur.

images 11

El Salvador Bitcoin’i Büyük İmkanlar Sunarak Destekledi

El Salvador ayrıca Bitcoin’i tamamen farklı promosyon şemaları aracılığıyla destekledi; bu, her yerleşik kişiye ülkenin ülke çapındaki dijital ceplerini indirmesi için 30 dolar sağlamaya benzer şekilde.

shutterstock 776510428 aIQ5B3

Küba Bitcoin’e Benzer Kripto Para Birimleri Geliştirmeyi ve Yasaklamayı Benimsedi!

Son olarak, son yıl Küba, “sosyoekonomik arayışları” öne sürerek Bitcoin’e benzer kripto para birimleri geliştirmeyi ve yasaklamayı benimsedi.

Fatura, kripto para birimleri ve çalışma biçimleriyle ilgili tüm önemli verileri içerir. Fatura ayrıca kripto piyasası hizmet tedarikçilerinin yükümlülüklerini ve görevlerini belirler. Ardından, yetkili çerçeveyi belirlemek ve yönetmek ve kripto para birimlerini meşrulaştırmak için bir tanesine karar vermek amacıyla federal yetkililere epeyce departman adlarını sağlayacak. Senatör Iraja Abreu’ya yanıt olarak, kripto piyasası neredeyse kesinlikle Brezilya Merkezi Finans Kurumu (BCB) tarafından düzenlenecek.

Abreu, Bloomberg’e, 2019’da ülkenin kripto para birimi girişiminin teslim edilmesi durumunda gelişmesini sağlayacak bir fatura önerdiğini söyledi.

iStock 910836572
Planın Temel Amacı Yasa Dışı Eylemleri Durdurmak

Abreu’ya yanıt olarak, bitcoin pazarının yasallaştırılması, ağır suç uygulamalarının yönetimini destekleyebilir. Bu planın temel amacı, vergi kaçırma, kara para aklama ve kripto para piyasasıyla bağlantılı farklı suçlara benzer yasa dışı eylemleri durdurmaktır.

Dijital yabancı para tüccarları, yasa teklifine dayanarak, kara para aklama ile mücadele tedbirlerini tam olarak kavramalı ve hukuka aykırı eylemleri azaltmalıdır. Ayrıca, kripto yasal yönergelerini ihlal eden herkes hapis veya ağır para cezalarıyla karşı karşıya kalır. Brezilya’daki düzenleyici makamlar, kara para aklama şüphesiyle kripto para borsalarından 172 milyon R $ (33 milyon $) ele geçirmişti.

Brezilya, birçok farklı uluslararası konum gibi, kripto para birimi piyasasını yasallaştırmanın yanı sıra kişisel yerel merkezi finans kurumu dijital yabancı parasını (CBDC) belirlemeyi hedefliyor. Brezilya Merkezi Finans kurumu (BCB), dijital varlığı 2024’te tanıtmadan önce bu yıla bir göz atmak için paketleri yerleştirmeyi planlıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir