Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Brezilya belediye başkanının şehir rezervlerinin %1’ini Bitcoin’e yatıracağı bildiriliyor!

Google News Abone Ol

Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinin belediye başkanı Eduardo Paes’in şehrin hazinesinin %1’ini Bitcoin’e (BTC) tahsis etmek istediğini bildirdi.

Yerel haber ajansı O Globo’nun bir raporuna göre, Paes’in Perşembe günü Rio İnovasyon Haftası sırasında “Crypto Rio” veya şehri bir kripto para birimi merkezine dönüştürme planlarını açıkladığı bildirildi.

Belediye başkanı, Kasım 2021’de maaş çeklerini BTC’de kabul etmeye başlayan Miami belediye başkanı ve Bitcoin boğası Francis Suarez ile bir panelde Rio’nun kripto para birimiyle ilgili hırsları hakkında konuştu.

“Crypto Rio’yu başlatacağız ve hazinenin %1’ini kripto para birimine yatıracağız. Hükümetin oynayacağı bir rol var” diyen Paes, devletin ayrıca sektöre vergi muafiyeti getirmeyi planladığını da sözlerine ekledi.

Panelde ayrıca, yönetimin Bitcoin ile yapılan ödemelerde Brezilya’da emlak vergisinde %10 indirim yapmayı düşündüğünü belirten şehir finans sekreteri Pedro Paulo gibi önde gelen Brezilyalı yetkililer de yer aldı. “Bunu yapmak için yasal çerçeveyi inceleyelim” dedi.

Haber, federal vekil Luizão Goulart’ın Kasım ayında kriptoyu kamu ve özel sektör çalışanları için bir ödeme yöntemi olarak yasallaştırmaya yönelik bir yasa tasarısı önermesiyle birlikte, Brezilya hükümetinin Bitcoin ve kripto para endüstrisi konusundaki tutumunu giderek daha fazla ısıtmasıyla geliyor. Aralık ayında, Brezilya’daki büyük bir kripto ödeme şirketi olan MercadoPago, Brezilya sakinlerinin BTC ve Ether (ETH) gibi büyük kripto para birimlerini satın almalarını, satmalarını ve tutmalarını sağladı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir