Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Bosna Mahkemesi, UniCredit’in Bitcoin Madenciliği Yapan Şirkete 131 Milyon Euro Ödemesine Karar Verdi!

Google News Abone Ol

İtalya’nın en büyük bankalarından biri olan UniCredit ve Bitcoin (BTC) madencilik yapan Bitminer Factory, Bosna şehri Banja Luka mahkemesinde karşı karşıya geldi. Mahkeme, bankanın şirketin hesabını uygunsuz bir şekilde kapattığını ve davacıya, 131 milyon € (Yaklaşık 2 Milyar Türk Lirası) tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi.

Bitminer Factory 131 Milyon Euro Talep Etti!

27 Mart’ta La Repubblica’da (İtalyan Gazetesi) bildirildiği üzere Banja Luka mahkemesi, UniCredit’in Bosnada bulunan bir şubesinin Bitminer Factory Gradiska LLC’nin hesabını dondurmak için meşru nedenleri olmadığına karar verdi. Bitminer Factory, hesaplarının kapatılmasının “Bosna-Hersek’te yenilenebilir enerji ile kripto para madenciliği sektöründeki bir girişim ​​projesiyle ilgili ICO’sunu engellediğini” öne sürerek zararını 131 milyon € olarak belirledi. Mahkeme ise bu rakamı kabul etti.


ICO hakkında daha fazla bilgi edinmek için:

ICO, IDO, IEO Nedir?


UniCredit, savunmasında “dijital para tedarikçileri ve değişim platformlarıyla iş yapamama” durumunu söyledi. Ancak mahkemenin kararına göre, bu iddia incelendiğinde bankanın yazılı politikalarında herhangi bir teyit bulamadı.

İlgili: Kripto Bağış Platformu Engiven, Kripto Bağış Vergi Formlarını Otomatikleştiren bir Sistem Başlattı!

Son Karar Temyiz Mahkemesinin!

UniCredit, iddiaları asılsız olarak niteleyen bir temyiz başvurusunda bulundu ve şu anki kararın belirleyici olmadığını, uygulanabilir olmadığını söyledi. Nihai kararın temyiz mahkemesinde çıkan karar olacağını, Banja Luka mahkemesinden çıkan kararın şu anlık bir yükümlülükte bulunmadığını da belirtti.

UniCredit’in dijital varlıklar hakkındaki bir önceki tartışması, 2022 Ocak Ayında, UniCredit’in müşterilerini kripto yatırımlarından alıkoymadığını veya bu konuda hesaplarını kapatmak kapatmak durumunda olmadığını belirten kendi tweet’ini resmi olarak reddetmek zorunda kaldığında gerçekleşti.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir