Altcoin HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

Bored Ape yaratıcısının A16z ile 5 milyar dolarlık değerleme görüşmelerini finanse ettiğini bildirdi!

Google News Abone Ol

Silikon Vadisi teknolojisi VC Andreessen Horowitz’in (A16z), Bored Ape Yacht Club yaratıcısı Yuga Labs‘a 5 milyar dolar gibi yüksek bir değerleme ile bir yatırım beklediği bildiriliyor.

Financial Times kaynakları, Yuga Labs’ın şirketin multi-milyon dolarlık bir parçası için fon aradığını ortaya koydu. Bir anlaşma sağlanırsa, Yuga Labs’ın popüler NFT koleksiyonu olarak kabul ettiği ilk kurumsal yatırım, sektördeki en büyüklerden biri haline geldi.

Anlaşmanın şartları henüz belirlenmedi ve müzakereler tamamen iptal edilebilir. Ne A16z ne de Yuga Labs görüşmeleri doğrulamadı.

Bored Ape Yacht Club (BAYC) şu anda toplam işlem hacminde 380.821 Ether (ETH) (1 milyar $) ile en büyük NFT pazarı OpenSea’de en çok işlem gören ikinci koleksiyon. Şubat ayındaki lansmanında, bir Maymun basmak kullanıcılara sadece 300 dolara mal oldu. Koleksiyon şu anda 99 ETH (263.839 $) taban fiyatına sahip. Justin Bieber ve Paris Hilton gibi ünlüler Maymunlara sahip olduklarını kamuoyuna açıkladılar.

Yuga Labs, 2022’ye sadece 11 tam zamanlı çalışanla girdi. Ancak şirket, 4 Ocak’ta attığı bir tweet’te her zaman “topluma ait bir marka” olma tutkusuna sahip olduğunu belirtti.

A16z’in Yuga Labs ile yatırım görüşmelerine dahil olması biraz şaşırtıcı olmalı. Yatırım firmasının kripto portföyü, NFT tabanlı projeler OpenSea, Autograph ve Cryptokitties dahil olmak üzere 41 şirketi içeriyor. Bununla birlikte, Yuga Labs’ı yöneten takma adlı ekibin aksine, bu projeler için çekirdek ekiplerin ikisi de herkes tarafından biliniyor.

A16z, en büyük kripto yatırım şirketlerinden biri olarak konumunu sağlamlaştıracak 4,5 milyar dolarlık fonlar için avlanarak kriptoya olan maruziyetini genişletmek istiyor.

Yuga Labs’a olan kurumsal ilgi, NFT alanının bir bütün olarak olgunluğunda yeni bir aşamaya girmeye ayarlanabileceğini gösteriyor. 12 ayda, NFT’lerdeki ticaret hacmi 26 Ocak 2021’de günde sadece 20.000 dolardan OpenSea’de 5 milyar doların üzerine çıktı.

Ayrıca, niş içerik için tasarlanmış çeşitli blok zincirlerinde yeni NFT platformları geçen yıldan beri ortaya çıkıyor. NFL süperstarı Tom Brady, geçen yıl A16z’in 170 milyon dolarlık bir finansman turuna katıldığı sanatçılar ve sporcular için Autograph NFT pazar yerini kurarak NFT alanına girdi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir