NFT Haberleri

Bored Ape temalı restoranda artık kripto para ödemesi olmayacak

Google News Abone Ol

Los Angeles merkezli bir kripto para ve NFT temalı restoran olan Bored & Hungry, Investing.com tarafından sunulan bir rapora göre artık kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul etmeyecek.

Restoran, Bored Ape NFT tasarımlarıyla süslenmiş bardak ve tepsilerle “kripto trendlerinin estetiği” etrafında bir tema ile Nisan ayında tamamen halka açılmış ve müşteri kabul etmeye başlamıştı.

Restoranın sahibi Andy Nguyen, mekanı süsleyen maymun tasarımları için 330.000 dolardan fazla ödediğini söyledi. Nguyen, konuyla ilgili bir yorum talebineyse yanıt vermedi ve sessizliğini korudu.

Müşteriler kripto para ile ödeme yapmayı bilmiyor

Rapor, birçok müşterinin kripto para birimlerinin olanaklarını “görmezden geldiğini” ve bu nedenle bunları fazla kullanmadığını ortaya koymakta. Ankete katılan ve Bored Ape NFT temalı restorana gelen birçok müşteri, kripto para birimleri hakkında fazla bir şey bilmediklerini ve sadece yiyecekleri denemek için geldiklerini söyledi.

Bir müşteri, “[kripto para alımlarının] bir restoranda ödeme olarak nasıl kullanılacağını bilmediğini” söyledi.

Mobil ödeme haberleri sunan PYMNTS, konuyla ilgili olarak şu anda zarar görmüş yatırımları ve şirketleri çevreleyen “açgözlü yatırımcılar” da dahil olmak üzere, son aylarda kripto para birimlerinin ve düşüşlerin birçok sonucu olduğunu belirtti.

Hafta sonu çıkan haberlere göre, FTX, Goldman Sachs ve diğer şirketler varlıklarının değerlerinin korumak için şu anda neler yapacaklarını düşünüyor.

Kripto para piyasalarındaki ağır düşüşler, bir zamanlar büyük miktarlarda para dağıtan ve yatırım yapan şirketlerin artık kendi çalışanlarını işten çıkarmak zorunda kalmasına neden olmuş durumda.

Gerekli sermayeye sahip yatırımcıların “çok daha acımasız” olmalarına yardımcı olmasıyla şartlar daha da zorlaşıyor. Bu tarz yatırımcıların hem kurumsal yatırımcıların hem de perakende yatırımcıların yok oluşunu görmeye istekli oldukları belirtilmekte.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kendisini sektörün kurtarıcısı olarak tanıttı ve ihtiyacı olan şirketlere FTX para kaybetse bile bir can simidi sunacaklarını açıkladı. Ancak PYMNTS tarafından bildirilene göre, Bankman-Fried’in BlockFi’ye olan kredi limitinin “tüm hissedarları ve girişim yatırımcılarını” ortadan kaldıracağı ve hatta çalışan seçeneklerini değersiz hale getirebileceği bildirildi, çünkü FTX zor durumdaki borç vereni neredeyse sıfır maliyetle satın alabilecekti.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir