NFT HaberleriKripto Haberleri

Bored Ape (BAYC) NFT’lerinin fiyatı düşmeye devam ediyor

Google News Abone Ol

NFT deyince akla gelen ilk koleksiyonlardan biri olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) ürünlerinin fiyatı düşmeye devam ediyor. BAYC sahiplerinin ciddi bir değer kaybına uğraması yatırımcılar arasında çeşitli dedikoduların oluşmasını sağladı. Özellikle sosyal medyada tartışan NFT sahiplerinin aklında fiyatların daha da düşmesi riski bulunuyor.

BAYC ürünlerinin fiyatı düşmeye devam edecek mi?

BAYC ürünlerinin ortalama fiyatı, 23 Mayıs gününde 191 bin dolara kadar geriledi. Koleksiyondaki ürünlerinin değeri geçtiğimiz haftalardaysa 455 bin dolar civarlarındaydı. Mayıs ayının ilk gününde bu noktadan ortalama fiyatlarla alınıp satılan koleksiyonda şu anda ilgide bir düşüş göze çarpıyor.

Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin fiyatındaki düşüşün kripto para piyasalarındaki olumsuz havadan kaynaklandığı düşünülüyor. Şu anda BAYC ürünlerinin bulunduğu ağ olan ETH‘nin fiyatı da koleksiyonun fiyatını yönlendiriyor gibi duruyor. Ethereum fiyatı, 25 Mayıs itibariyle 2.000 USDT’nin altına (25 Mayıs 2022 12.30 itibarıyla: 1968 USDT) civarına inerken yatırımcıların endişesi bununla birlikte daha da büyüdü.

Dünya genelinde en popüler NFT koleksiyonlarından birisi olan BAYC için piyasaları takip eden bir grafik çizilmesi öngörülüyor.

bored ape grafiği

Bir zamanlar neredeyse yarım milyon dolardan alınıp satılan BAYC ürünlerinin değeri şu anda bu seviyelerden oldukça uzak. Yaşanan düşüş için OKLink üzerinden elde edilen son 90 günlük verilerde bunu daha rahat bir şekilde görebiliyoruz. Verilere göre, içinde bulunduğumuz mayıs ayı genel olarak NFT koleksiyonu için hiç de istenildiği gibi gitmedi. BAYC sahipleri şu anda koleksiyonun değerlenmesini umut ederken, koleksiyonla ilişkili ApeCoin (APE) için de benzer bir düşüş senaryosu devam ediyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir