Nedir ?

BNB Nedir? Avantajları Nelerdir? Teknik Analizi Bize Ne Söylüyor?

Binance borsası için çok önemli bir yere sahip olan BNB hakkında

Google News Abone Ol

BNB NEDİR?

 

Binance coin (BNB) 2017 yılında Binance kripto borsası tarafından piyasaya sürülen bir kripto para birimidir. İlk olarak Etheryum (ERC20) tabanlı bir coin olmasına rağmen sonrasında Binance’in kendi kurmuş olduğu BEP2 altyapısını kullanmaya başlamıştır. Bu sayede kullanıcıların yüksek gas fee ödemesinin önüne geçilmiştir. BNB, piyasaya 0.11 dolar fiyatla giriş yapmıştır ve bu rehberi hazırladığımız sırada 495 dolardan işlem görüyor. BNB’nin gördüğü tüm zamanların en yüksek seviyesi ise 690.93 dolardır. Coinmarketcap verilerine göre 70,771,303,470 dolar market hacmiyle en yüksek hacime sahip 4. coindir.

İlgili Makaleler

Binance’in kendi ana kripto parası olması sebebiyle çeşitli avantajlar sunduğu ve her çeyrek dönemde yakım gerçekleştirerek kullanımını teşvik ettiği BNB’in kripto para yatırımcıları arasındaki popülaritesi her geçen gün artmaktadır.

bnb

BNB KULLANMANIN AVANTAJLARI

 

  •    Binance borsasında BNB kullananlar Spot ve Marjin alım satım komisyonlarından %25 ve Vadeli İşlemler alım satım komisyonlarından ise %10 tasarruf edebilir.
  •    Binance üzerinden launchpadlere katılarak yeni listelenecek olan coinlerden BNB tutma miktarı ile doğru orantılı olacak şekilde pay alınabilir.
  •    Kullanıcılar Binance Launchpool’da Binance Coin (BNB) stake ederek piyasada yeni çıkacak token’leri ödül olarak kazanarak kolay ve güvenilir bir şekilde pasif gelir elde edebilirler.
  •    Hem online olarak hem de mağazadan satın alma işlemlerinde ürün ve hizmetler için ödeme yapmada kullanılabilir. (örn. Binance Kart ya da Binance Pay)

BNB TEKNİK ANALİZİ

 

bnb analiz

BNB 415$’da likidite temizledikten sonra 497$ civarına kadar bir yükseliş gerçekleştirdi. Olası düşen trendiyle 505$ direncinin yakın olduğunu görebiliriz. Oralardan satış gelebilme ihtimaline karşı izleme taraftarıyım. Oraların hacimli kırılımıyla fiyatın üst dirençleri test edeceğini düşünüyorum 464$ üstünde kaldığı sürece BNB’de görünüm pozitif.

Hem kullamındaki avantajlardan hem de 2018’den beri dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’in ana coini olması sebebiyle BNB’nin ileriki yıllarda yatırımcılar arasında popülaritesinin ve değerinin artacağını söyleyebiliriz.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir