Kripto

Bloktopia Nedir? Rakiplerin Sıyrılıp Yükselmesinin Ardındaki Sebepler Nelerdir? Tekrar Eski Şaşalı Günlerine Geri Dönebilecek mi? Güncel Teknik Analizi

Günümüzde adını sıklıkla duyduğumuz Metaverse projelerinden biri olan Bloktopia yüksek çözünürlükteki grafikleri ve twitter hesabındaki takipçi sayısıyla diğer projelerden kendini ayırıyor.

Google News Abone Ol

Bloktopia Nedir?

 

Unity üzerine inşa edilen aynı zamanda da Polygon ağı tarafından desteklenmekte olan Bloktopia kullanıcılarına benzersiz bir VR deneyimi sunmayı amaçlayan bir metaverse projesidir.

Bitcoin arzının 21 milyon ile sınırlandırılmasından yola çıkılarak 21 seviyeden oluşan bir gökdelen olan Bloktopia, projelerin, borsaların veya kripto markalarının içeriklerini ve önemli mesajlarını sergilediği, diğer faaliyet ve iş türlerinin yanında mağazaların bulunduğu bir alışveriş merkezi gibidir. Eşşiz bir VR ve metaverse deneyimi sunmak için dünyanın en gelişmiş 3D Oluşturma Motorunu kullanan Bloktopia’nın öncellikli amaçları kusursuz bir görsellik ve kullanıcı deneyimi sunmaktır.

Platform, ziyaretçilerin öğrenime katılmasına, gelir elde etmesine, arkadaşlarıyla vakit geçirmesine ve daha birçok farklı faaliyete olanak vermektedir. Bloktopia metaverse’i, BLOK token sahipleri tarafından satın alınabilen ve yönetilebilen emlak bloklarından oluşmaktadır.

Bloktopia dünyasında BLOK Token bulunduran kullanıcılara Bloktopian adı verilmektedir. Bu kullanıcılar Bloktopia evreninde gayrimenkul sahipliği, reklam, oyun, iş ağı ve benzeri günlük hayatımızda da yer alan metotları ve Bloktopia’nın NFT mekanizması sayesinde gelir elde edebilecekler.

 

blok1

 

Bloktopia Kurucuları ve Yatırımcıları

Bloktopia’nın kurucu ortağı ve CEO’su Ross Tavakoli’dir. 2015 yılından beri kripto alanında aktif rol alan Tavakoli’nin deneyimi Bloktopia’nın gelişimini büyük ölçüde hızlandırmıştır. Kurucu ortak ve CMO olan Paddy Carol ise uzun yıllar BT Group ve SKY gibi büyük markalar ile çalıştı. 25 yılı aşkın ticari geliştirme deneyimine sahip olan CTO Simon Benson ve film endüstrisinde 15 yılı aşkın deneyime sahip olan CIO Libby Rothwell ekibin diğer 2 üyesidir.

Bloktopia’ya yatırım yapanlar arasında AU21 Capital, Magnus Capital, Avalanche, Genblock Capital, Animoca Brands gibi oldukça büyük firmalar bulunur.

blok3

Bloktopia’yı Diğer Projelerden Ayıran Farklar Nelerdir?

 

  • Bloktopia, kullanıcıların keşfetmesi zor olabilecek kripto dünyası hakkındaki bilgileri edinebilecekleri bir merkezdir.
  • Bloktopyalılar, gayrimenkul satın alarak gelir elde etme şansına sahip olurlar ve kâr elde etmek için satabilir ya da kiralayabilirler.
  • Kullanıcılar VR yardımıyla rahatlayabilir, eğlenebilir, sosyalleşebilir ve arkadaşlarıyla rekabet edebilirler.
  • Kullanıcılar basit bir araç yardımıyla sahneler, sanat eserleri üreterek yaratıcılıklarını gösterebilirler.

Bunlara ek olarak Bloktopia’nın resmi Twitter hesabını bugün itibari ile 334 bin kişi takip etmektedir. Bu sayı hâlâ bazı büyük kripto borsalarında listelenmemiş bir token için bir hayli yüksek.

Screen Shot 2022 01 24 at 11.09.35

Bloktopia’nın Güncel Fiyatı / Nasıl Alınır Satılır

 

CoinMarketCap verilerine göre Bloktopia’nın fiyatı, yazının yazıldığı esnada son 24 saatte %0.52 oranında yükselerek 0,02613 dolardan işlem görmektedir. Bloktopia’nın piyasa değeri 216,250,613 dolardır ve bu piyasa değeriyle değerlerine göre listelenen kripto paralar arasında 260. sıradadır.

Blok Token almak isteyen yatırımcılar OKEx, KuCoin ve Gate.io borsalarından alım yapabilirler.

Screen Shot 2022 01 24 at 11.10.42

Bloktopia’nın Güncel Teknik Analizi

 

WhatsApp Image 2022 01 26 at 20.39.25

Blok logaritmik grafikte günlerdir düşen kanalında hareket ediyor alttaki mavi bölge güzel bir destek alanı. Bitcoin ani hareketler yapmadığı sürece o bölgeden sekip trendi kırması sağlıklı bir senaryo olacaktır. Grafik üzerinde güncel destek ve dirençleri işaretledim. 0.023010 – 0.021300 bölgesinin altına hareketlerde düşen kanalın alt bölgesini test edebilir.

 

Aşağıda Bloktopia’nın resmi Youtube kanalından yayınlanan video bulunmaktadır.

 

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir