Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Blockstream ve Block Inc, Tesla Energy Ürünü Megapack ile Bitcoin Madencilik Tesisi İnşa Edecek

Google News Abone Ol

Cuma günü, kripto para depolama şirketi Blockstream ve Block Inc., Teksas’ta güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin (BTC) madencilik tesisinin inşasını duyurdu. Blockstream tarafından söylendiği üzere madencilik sahası, Tesla’nın Solar fotovoltaik hücre dizisi ve 12 MWh Megapack kullanılarak 3,8 megavat (MW) elektrik kapasitesi ile donatılacak.

Megapack, Tesla Energy tarafından üretilmiştir. Enerji depolama ve destek sağlayan güçlü bir lityum iyon pildir. Bu bağlamda, halka açık olan gözde Bitcoin madencilik şirketlerinden biri Hut 8 Mining, toplam sözleşmeli madencilik kapasitesinde yaklaşık 209 MW’a sahiptir. Girişimin amacı, sıfır emisyonlu bir enerji Bitcoin madeni işletmesinin fizibilitesini araştırmaktır. Blockstream ve Block, geçtiğimiz Haziran ayında proje üzerinde işbirliğine başladı. Block, inşaatı için 5 milyon dolar yatırım sözü verdi.

Fiziksel yapısı dışında Blockstream ve Block’taki çalışanlar projenin ekonomisi hakkında rapor vermek için herkesin erişebileceği bir gösterge panosu oluşturacaklar. Anahtar ölçütler; güç çıkışı, çıkarılan Bitcoin sayısı, depolama performansı, toplam çalışma süresi, harcamalar ve yatırım getirisi gibi parametreler içerecektir ve herhangi bir tarayıcıdan 7/24 erişilebilir olacaktır.

Ayrıca: Samson Mow’un JAN3 Şirketi, El Salvador’da Bitcoin City İnşasına Yardım Edecek!

Solar Bitcoin madenciliği teorik olarak karbon nötr olduğu söylense de kripto topluluğu içinde pratikliği hakkında çok fazla tartışma var. Haziran 2021’de, dünyanın en eski Bitcoin madencilik havuzu olan Braiins, Bitcoin madenciliği yapmak için güneş enerjisi kullanma konusunda bir fizibilite analizi yayınladı. Neredeyse bedava elektrik maliyetleri düşünüldüğünde ve en yoğun güneşli saatlerde fazla enerjiyi geri dönüştürdüğünde bile bunun karlı olmadığı sonucuna vardı. Braiins’in baş pazarlama sorumlusu Kristian Csepcsar ayrıca güneş enerjisi Bitcoin madenciliğinin açık sözlü eleştiricisidir. Çevre dostuluğunu değerlendirmek için geleneksel metrikleri kullanmanın, solar panellerin üretim sırasında “acımasız” zararlı kimyasalların üretimi gibi değişkenleri hesaba katmadığına dikkat çeker.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir