Kripto Haberleri

Blockchain Girişim Firması Woodstock, ABD’li Yatırımcılardan 100 Milyon Dolar Topladı!

Hindistan merkezli blockchain odaklı bir risk sermayesi şirketi olan Woodstock Fund, en son fonu için ABD'li yatırımcılardan 100 milyon dolar topladı.

Google News Abone Ol

Woodstock Fund Yatırım Topluyor

Hindistan merkezli blockchain odaklı bir risk sermayesi şirketi olan Woodstock Fund, konuyla ilgili bilgisi olan iki kaynağa göre, en son fonu için 100 milyon dolar toplamayı hedeflediği için ilk kez ABD’li yatırımcılara dokunuyor.

Kaynaklardan biri, firmanın Woodstock Capital Fund II adlı araç için Mart ayının sonunda son bir kapanış yapmayı planladığını söyledi. Fon, bir dizi aile ofisi de dahil olmak üzere sınırlı ortaklarla şimdiden ilk kapanışını gerçekleştirdi.

Kaynaklara, hassas iş anlaşmalarını tartışmak için anonimlik verildi. Firma yorum yapmaktan kaçındı.

Fon, hem ABD’li hem de ABD dışındaki yatırımcılardan sermaye katkılarını kabul eden besleyici araçlara sahiptir. Bu, şirketin tohum aşamasındaki yatırım fırsatlarına odaklanan ve yalnızca ABD dışındaki yatırımcılarla ilgilenen ilk fonu Woodstock Capital Fund I’den ayrılıyor.

 

fun

 Woodstock Capital Fund II

Hindistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve ABD’de şubeleri bulunan şirketin kurucuları, Asya ve Orta Doğu’daki Web3 yatırım fırsatları arasında doğal bir köprü ve ABD’nin bu tür oyunlar için risk sermayesi sağlama iştahının arttığını düşünüyor.

Woodstock tarafından yapılan önceki yatırımlar, Covalent, Marlin ve Polygen gibi Web3 projelerinin yanı sıra NFT işletmeleri Terra Virtua ve MetaSky’nin yanı sıra DeFi girişimleri ParaSwap ve UniLend’i içeriyor.

Woodstock, teknoloji devinin blok zinciri hizmetlerinin oluşturulmasına yardımcı olan 10 yıllık bir IBM emektarı olan Adam Mastrelli’yi bu ayın başlarında, en son fon için sermaye artırmada kilit bir rol oynadığı ABD’de iş geliştirmeye odaklanan bir ortak olarak işe aldı.

Ağırlıklı olarak erken aşamadaki şirketleri ve protokolleri destekleyen ilk fondan farklı olarak, Woodstock Capital Fund II, bir orta-piyasa, büyüme sermayesi stratejisini tercih ediyor. Plan, bir yatırımcı olarak blockchain protokollerinin hazinelerini desteklemek ve aksi takdirde açık piyasada ve üçüncü şahıslardan tokenları yakalamaktır.

Öz sermaye cephesinde, araç gelecek vaat eden A Serisi yatırım fırsatlarını hedefliyor. Aynı zamanda – ekibin ilk fonunda yaptığı gibi – altyapı geliştirme ve yönetişim ile ilgili protokolleri destekleyecek ve destekleyecek.

fund

Woodstock Fund Gelecek Planları

Bir kaynak, firmanın sınırlı ortaklara kripto için üç önemli büyüme alanını özetlediğini söyledi: finansallaştırma veya gerçek dünya varlıklarının tokenleştirilmesi; sanallaştırma, sanal dünyanın giderek gerçeklikle iç içe olacağına dair Web3 güdümlü bir inanç; ve teknolojilerin ve kültürlerin yakınsaması.

Kurucu ortaklar Pranav Sharma ve Himanshu Yadav tarafından yönetilen Woodstock, şu anda dokuz tam zamanlı çalışana sahip. Firma, ülkede Web3 gelişimi arttıkça Singapur’da bir ofis açmayı düşündü.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir