Kripto Haberleri

Blackrock yöneticisinden kripto para yatırımcılarını rahatlatan açıklama

Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan Blackrock’un Baş Yatırım Sorumlusu, açıklamalarında Bitcoin ve kripto paraların sürdürülebilir varlıklar olduğunu belirtti. “Sanırım sağlıklı bir yeniden kalibrasyon yapılıyor,” dedi ve “iki ila üç yıl sonrasına bakarsanız, bugünden daha yüksek olacaklarını” ekledi.

Blackrock’un Bitcoin ve kripto yöneticisinden önemli açıklamalar

Blackrock’ta küresel sabit gelirin baş yatırım sorumlusu olan (CIO) Rick Rieder, Perşembe günü Yahoo Finance Live ile yaptığı bir röportajda Bitcoin ve kripto para birimleri hakkındaki görüşlerini paylaştı. Blackrock, yönetimi altındaki varlıkları yaklaşık 10 trilyon ABD doları ile dünyanın en büyük varlık yöneticisi konumunda.

Rieder’e, Federal Rezerv agresif bir şekilde faiz artırmaya başladığında kripto piyasasının nasıl tepki verdiği soruldu. Fed, bu hafta faizi 75 puan daha yükseltti ve bu da 1994’ten bu yana en büyük artış olarak görülüyor.

FED’in faiz artırımının kripto paraları kötü etkilediğini belirten Rieder, buna rağmen yatırımcıların içini rahatlatabilecek bir açıklamada bulundu:

Hala Bitcoin ve kriptonun güçlü varlıklar olduğunu düşünüyorum. Bu sağlam bir iş, ancak etrafında inşa edilmiş çok fazla fazlalık var.

Rieder şöyle anlatıyor: “İnternet balonundan pek farklı değil… 99 ve 2000’e geri döndüğünüzde, internet o zaman kötü bir fikir miydi? Hayır, bu kötü bir fikir değil. Ama bunun etrafında çok fazla fazlalık yaptınız ve o dinamiği bir kenara bırakmanız gerekiyor ve sanırım şimdi bunun etkilerini göreceğiz.” Yöneticinin ifadeleri şu şekilde devam ediyor: “Piyasalar büyüdüklerinden beş kat daha hızlı düşüyor… İşte bu yüzden bu olağanüstü gevşemeyi görüyorsunuz.”

Blackrock yöneticisi, Bitcoin ve kriptonun hala “sürdürülebilir” güçlü varlıklar olduğunu düşündüğünü yinelerken şunları söyledi:

Sağlıklı bir yeniden kalibrasyonun devam ettiğini düşünüyorum. Soru, ne kadar yeniden kalibre edileceğidir.

Büyük kripto para projelerinin fiyatları sorulduğunda, yönetici kripto için şunu kabul etti: “Gerçek bir içsel değer olmadığında oldukça zor. Değeri nedir? Bir sonraki kişinin ödeyeceği bir değer.”

Bu sözler şu şekilde devam ediyor: “Bütün bu durumlarda abarttığınızı hissediyorum ve buradan çıkmanın biraz zor olabileceğini düşünüyorum.

Blackrock’un baş yatırım yetkilisi ayrıca şunları ekledi:

Benim hissim bir çok varlık gibi, iki üç yıl sonrasına bakarsanız bugünden daha yüksek olacaklarıdır.

“Ama aşağı yönde aşırıya kaçabilir. Bunu anlamak zor, tıpkı altın gibi, çünkü serbest nakit akışımın katlarını ve bunun altında güvenliğimin ne olduğunu çözemiyorum” dedi.

Rieder geçmişte birkaç Bitcoin yanlısı yorum yapmıştı. Kasım 2020’de, Bitcoin altının yerini alabileceği için kripto para biriminin sektörde kalacağını söyledi. Ayrıca BTC’nin “bir külçe altın vermekten çok daha faydalı olduğunu” söyledi. Geçen yıl Eylül ayında, “biraz Bitcoin” varlığı olduğunu açıkladı ve “En yüksek dışbükeyliğe sahip değişken varlıkları seviyorum. Bitcoin’in büyüdüğünü gördüm.” diye de ekledi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir