Haftalık BültenKripto Sözlük

Bitmex’in Kurucu Ortağı Arthur Hayes, Bitcoin’in 1 Milyon Dolar Olacağını Tahmin Ediyor! Bitcoin Ne Zaman 1 Milyon Dolar Olacak?

Bitmex'in kurucu ortağı Arthur Hayes, kısa süre önce petrodollar/eurodolar para sisteminin sonunu ve dünyanın şimdiye kadar gördüğü en büyük altın ve Bitcoin servet transferini öngördüğü bir blog yazısı yayınladı. Arthur Hayes, Bitcoin'in 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor

Google News Abone Ol

Arthur Hayes’den Piyasa Yorumu

Bitmex’in kurucu ortağı Arthur Hayes, kısa süre önce petrodollar/eurodolar para sisteminin sonunu ve dünyanın şimdiye kadar gördüğü en büyük altın ve bitcoin servet transferini öngördüğü bir blog yazısı yayınladı.

Hayes, dünyanın en büyük enerji üreticisini finansal sistemden çıkarmanın, hesaba katılmayacak kadar büyük ve hayal edilemez sonuçlara yol açacağına inanıyor.

İlginizi Çekebilir: HSBC, eğitici finans oyunları sunmak için The Sandbox’la anlaşıyor!

Büyük bir finansal krizin yaşanacağından emin olduğunu söylüyor:

“Küreselleşmiş finansal sistemin her yönüne dokunan emtia üreticileri ve tüccarlarının karşılaştığı kayıplara dayanan epik boyutlarda bir finansal kriz olacağından %100 eminim.”

Hayes’e göre, Rusya’nın SWIFT ödeme ağından bloke edilmesi sadece diğer ülkelerin bu sistemden uzaklaşmasını teşvik edecek. Ona göre, ağı işleten birkaç ülke olmasına rağmen, onu kontrol eden ABD ve Avrupa.

hayes 1

Hayes’ın Bitcoin Yorumu

Hayes, altın gibi korunmak için kullanılan sabit varlıkların fiyatlarının hızla artacağını düşünüyor. 10.000 dolarlık altın fiyat tahmininin rekabet ve talepten kaynaklanacağına inanıyor ve onun görüşü, 1 milyon dolara gideceğini tahmin ettiği Bitcoin için de aynı şeyin olacağı yönünde.

“Altın 10.000 doların üzerine çıkarken, bitcoin 1.000.000 dolara doğru ilerleyecek. İtibari para birimlerindeki bu piyasası, dünyanın gördüğü en büyük servet transferini tetikleyecek.”

Bu varlıklardan hangisinin en avantajlı olduğuna gelince, Hayes her ikisinin de sabit para biçimleri olduğunu, ancak altının analog iken bitcoin’in dijital olduğunu yazıyor.

Altın depolamanın sorunları olduğunu söylüyor, buna karşılık bitcoin inanılmaz derecede kolay. Fark hakkında bir fikir vermek için şöyle yazıyor:

“Çoğu okuyucunun altınlarını saklayacakları bir kasası yoktur – Bunun yerine, Bitcoin daha taşınabilir bir sabit servet deposu.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir