Kripto Haberleri

BitMEX, Rus kullanıcıları kısıtlamaya hazırlanıyor

Google News Abone Ol

Önemli bir kripto para borsası olan BitMEX, Rus vatandaşlarına ve AB’den faaliyet gösteren bazı kullanıcılara hizmetlerini sunmayı bırakacağını açıkladı. Borsa tarafından dün kullanıcılarına yapılan bildiride, borsanın AB kısıtlayıcı önlemlerine uyma çabası içerisinde olduğuna yer verildi.

AB yaptırımları nedeniyle kısıtlama

Dün kripto para borsası tarafından bazı kullanıcılarına gönderilen bir e-postaya göre, BitMEX, 11 Temmuz itibariyle artık hizmetlerini Rus vatandaşlarına veya şu anda Avrupa Birliği’nde ikamet edenlere sunmama kararı aldı. Bu kullanıcıların hiçbir şekilde hesaplarına erişemeyeceği veya platformu kullanamayacakları bildirildi.

Kısıtlamalar, Rus vatandaşları veya aynı zamanda AB veya İsviçre’de ikamet eden sakinler veya çifte vatandaşlığa sahip vatandaşlar için geçerli olmayacak. E-posta, bu kullanıcıları BitMEX hizmetlerine erişmeye devam edebilmeleri adına ek bilgiler göndermeye teşvik ediyor. Kullanıcılardan yeterli bilgi alınamadığı taktirde onlar için de kısıtlamaların geçerli olabileceği belirtildi.

AB’den BitMEX’e erişen Rus merkezli kuruluşlar gibi, tüzel kişiler adına ticaret yapan AB merkezli Ruslar da kısıtlamalara dahil edilmiş durumda.

Açıklamada borsaya Rusya’dan erişen Rus kullanıcılardan bahsedilmedi ve muhtemelen değişikliklerden etkilenmeyecekleri tahmin ediliyor. BitMEX, yaptığı bir açıklamada, şirketin çeşitli AB kısıtlayıcı önlemlerine uymak için kısıtlı yetki politikasını güncellediğini söyledi. E-postanın yalnızca “potansiyel olarak ilgilenen küçük bir kullanıcı grubuna” gönderildiğini de sözlerine ekledi.

Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline, ülkenin SWIFT bankacılık sisteminden çıkarılmasının yasaklanması da dahil olmak üzere şiddetli ekonomik yaptırımlarla yanıt vermiş durumda. Nisan ayında, Rusya’ya “yüksek değerli kripto para birimi hizmetleri” sağlanması da önceki yaptırımlardaki “potansiyel boşlukları” doldurmak için yasaklanmıştı.

BitMEX, AB düzenlemelerini takip etme konusunda tek isim değil. Önde gelen kripto para borsası Binance de hizmetlerini Rus kullanıcılarla ciddi şekilde kısıtlamış durumda.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir