Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriEditörün SeçimiKriptoKripto Haberleri

Bitfinex, Rusya’ya Yaptırımda Bulunmayacak ve Yalnız da Değil!

Google News Abone Ol

Ukrayna’daki askeri çatışma nedeniyle Rus sakinlerini boykot eden küresel işletmeler arasında, kripto para birimi endüstrisindeki bazı şirketler, yaptırım uygulanmayan Rus vatandaşlarının haklarını savunuyor.

Bitfinex Rus Müşterilerinin Hesaplarını Tek Taraflı Olarak Dondurmayacak!

Bitfinex baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino Perşembe günü konuşma sırasında dünyanın en büyük stablecoin sağlayıcısı Tether’in (USDT) bağlı şirketi Bitfinex’in küresel yaptırımların bir parçası olarak sıradan Rus müşterilerinin hesaplarını tek taraflı olarak dondurmayacağını söyledi.

Ardoino, Bitfinex’in yaptırım uygulanan Rus kullanıcılarının hesaplarına karşı gerekli işlemleri yaptığını vurguladı. “Tüm müşteri hesaplarımızda olduğu gibi, yürürlükteki uluslararası yaptırımlara aykırı olabilecek herhangi bir düzensiz hareket veya önlemin olmaması için çalışıyoruz” dedi.

CEO, Bitfinex’e göre, hükümetlerin eylemleri bireyler adına konuşmayabileceğinden, sürmekte olan çatışma nedeniyle tüm sıradan Rusları engellemek insani düzeyde adil olmayabilir, dedi:

“Bizim görüşümüz, bir hükümetin eylemlerinin mutlaka bireylerin isteklerini temsil etmemesidir. Yönettiğimiz düzenleyici makamlar tarafından aksi belirtilmedikçe, tüm müşterilerimizin hesaplarını korumak istiyoruz.”

Ardoino, Bitfinex’in Rusya’daki pazarı hakkında yorum yapmayı reddetti ve yalnızca “Bitfinex Rus müşterilerine hizmet veriyor” dedi.

bitfinex 1

CoinGecko’dan alınan verilere göre, 2012 yılında piyasaya sürülen Bitfinex, günlük işlem hacmi 800 milyon doları aşan dünyanın en büyük kripto borsalarından biridir. Virgin Adaları merkezli kripto borsasının ABD’de düzenleyici davalara tabi olduğu biliniyor ve Bitfinex ve Tether, Ekim 2021’de ABD Emtia Borsası Yasası ihlalleri nedeniyle 43 milyon dolar para cezası ödedi.

Rusları Desteklemeye Devam Etmek İsteyen Tek Kripto Borsası Bitfinex Değil!

Bitfinex, devam eden küresel jeopolitik sorunlar arasında sıradan Rusları desteklemeye devam etmek isteyen tek kripto borsası değil. Bittrex’in uyumdan sorumlu yetkilisi Michael Carter, kripto borsasının Rusya’dakiler de dahil olmak üzere “yasalara uyan tüccarlar için minimum kesintiler” yaratırken yaptırım gerekliliklerine uyumlu kalmasını sağlamaya kararlı olduğunu söyledi. Londra merkezli kripto para borsası Exmo da Rus müşterilerini desteklemeye devam ediyor.

Exmo iş geliştirme başkanı Maria Stankevich, “Normal insanlara yaptırım uygulamayacağız ve hesaplarını engellemeyeceğiz” dedi. Bununla birlikte, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi normal insanlara yaptırım uygulanmasını emrederse, borsa buna uymak zorunda kalacak, diye itiraf etti.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir