Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

Bitfinex kara para aklama davasında şok gelişmeler!

Google News Abone Ol

Kötü şöhretli 3,6 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) kara para aklama davasında,Federal bir yargıç, eşi Heather Morgan’ın ertelenmiş salıverilme kararını onadı, kocası Ilya Lichtenstein ise tutuksuz yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Koca cezaevine gönderilirken eşi salıverildi!

Columbia Federal Bölge Mahkemesi baş yargıcı Beryl A. Howell, Lichtenstein’ın kaçmak için motivasyon ve kaynaklara sahip olduğuna ve bu nedenle gözaltında tutulması gerektiğine karar verdi. Morgan, 3 milyon dolarlık bir tahvil üzerinde askıya alınmış tahliye kriterlerini yerine getirmeyi başardı.

NYT’nin bildirdiğine göre, çifti temsil eden avukat, kaçmak için herhangi bir motivasyonu reddetti ve geçen yıldan beri soruşturma altında olmalarına rağmen, çiftin aile bağlarını ve gelecek planlarını öne sürerek ülkeyi terk etme planları olmadığını savundu.

İlgili: ABD Hazinesi; potansiyeli bulunan yüksek değerli kara para aklanan NFT’leri hedefliyor!

Erken soruşturma, ikili ile 2016’daki fonların çalınması arasında hiçbir bağlantı bulamadı!

Davada suçlanan baş kişinin, 2016 yılında Bitfinex kripto borsasından çalınan ve bugünkü değeri 5,1 milyar doların üzerinde olduğu tahmin edilen 119.754 BTC’den 94.000 BTC’yi aklamaktan şüpheleniliyor. Erken soruşturma, ikili ile 2016’daki fonların çalınması arasında hiçbir bağlantı bulamadı. Ancak ikilinin, sofistike bir hesap ağı kullanarak kara para aklamada aktif olarak yer aldıkları tespit edildi.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DoJ), Lichtenstein’ın sahip olduğu saldırıyla ilişkili 94.000 BTC’ye el koydu ve bu, onu ajans tarihindeki en büyük kripto ele geçirmesi haline getirdi. DoJ, önce Bitifinex hackinden çift tarafından kontrol edilen finansal hesaplara kadar 25.000 BTC’yi takip etti ve daha sonra sahip oldukları toplam 3,6 milyar dolarlık BTC’yi geri aldı.

En büyük Bitcoin hack, sosyal çevrelerde şimdiden trend bir konu haline geldi ve çevrimiçi akış devi Netflix, çift tarafından hırsızlık ve kara para aklama konularını kapsayan yeni bir belgesel dizisi duyurdu bile.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir