Bitcoin Haberleri

Bitcoin’in yaşadığı yükseliş piyasayı hareketlendirdi

Google News Abone Ol

Uzun süredir kayıp yaşayan ve günü düşüşle kapatan Bitcoin yeni haftanın gelişiyle yükseliş eğilimi göstermeye başladı. Bitcoin’in yaşadığı yükseliş piyasayı hareketlendirdi. Yaşanan bu hareketlilik ve yükseliş için büyük umut beslemek doğru olmasa da olumlu yönde yaşanan bu değişim yatırımcıları mutlu etmeye başladı.

Kripto Para birimlerinde lider değişmedi

Günümüzde kripto borsasında işlem gören oldukça fazla kripto para birimi bulunuyor. Ancak geçmişte olduğu gibi liderliği elinde Bitcoin bulunduruyor. Bu liderlik haftaya yükselişe başlayan kripto paralar arasında da Bitcoin’in olmasıyla devamlılık kazanıyor. Yatırımcılar arasında popüler olan bu para birimi 31670 dolar üzerinden işlem görüyor. Ancak bu oran kripto paranın kırdığı işlem görme zirvesinden %55 oranında geride bulunuyor. Çünkü Bitcoin’in işlem görme zirvesi 69 bin civarında bulunuyordu.

Ethereum Kripto Parasında güçlenme belirtisi

Bitcoin’in yükselişe geçmesi gözlerin Ethereum’a çevrilmesine neden oluyor. Çünkü ETH, BTC’nin en büyük rakibi olarak kabul ediliyor. Yeni hafta oranlarına bakılırsa Ethereum güçlenme belirtisi gösteriyor. Ortalama %6 oranında yükseliş gösteren dijital para 1985 dolar üzerinden işlem görüyor. Bu yükselmenin ise devam etmesi bekleniyor.

bitcoin

Dogecoin Ve Solana umut vaat etmiyor

Bitcoin ve Ethereum para birimlerinde yükseliş eğilimleri görülürken Dogecoin ve Solana para birimleri umut vaat etmiyor. Solana yaşadığı zirve işlem fiyatından %81 oranında işlem görürken Dogecoin para biriminde bu oran %88 olarak ifade ediliyor. Her iki kripto para biriminin yeni haftaya %3,5 oranında yükselişle başlamış olması işlem görme seviyesinin geride olmasını engellemiyor.

Terra UST Çöküşünün ardından piyasa hareketlilik yaşıyor

Son haftalarda düşüşün yaşandığı kripto para piyasası Terra UST çöküşünün de yaşanmasıyla büyük düşüş yaşamıştı. Yaşanan Terra UST vakası pek çok yatırımcının kaybına neden olurken kayıp yaşamayan yatırımcıların ise kripto paralardan uzaklaşmasını sağlamıştı. Terra UST’nin çöküşü FED’in aldığı faiz kararını açıklamasıyla eş zamanlı olarak yaşanmıştı. Ancak çöküşün etkisini yitirmeye başlaması ise kripto piyasasında yatırımlar devam etmeye ve bu yatırımlar nedeniyle piyasada hareketlenmeye başladı. Büyük olmayan bu hareketlilik karşısında kararsız kalan yatırımcıların ise kayıp yaşamamak için afaki yorumları dikkate almamaları öneriliyor.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir