Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Fidelity Şirketinin Raporu: Bitcoin’in döngüsünün bitmesi çok uzakta!

Google News Abone Ol

Fidelity Investments’ın 4,2 trilyon dolarlık varlığa sahip kripto kanadı olan Fidelity Digital Assets, dijital varlık alanının geleceğine ilişkin “iki satışını” paylaştı. Önemli çıkarımlarında, madencilerin davranışlarına ve Bitcoin (BTC) ağının benimsenmesine değinildi.

Geçen hafta yayınlanan yıllık raporda grup, BTC madenciliği dünyasına dair bazı bilgiler paylaştı.

Rapor, özellikle dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin’in 2021’de Bitcoin’i yasakladığı düşünüldüğünde, 2021’deki hash oranındaki toparlanmanın “gerçekten şaşırtıcı” olduğunu belirtti. Madencilerin uzun vadeli karlar üzerine kurulu olduğunu gösterdi.

Açıklamalar, madencilerin son satış performansıyla uyumluydu. Zincir üzerindeki anahtar metrik, madencilerin satma arzusu göstermediği için Bitcoin madencilerinin “devasa” BTC biriktirme modunda olduğunu gösteriyor.

Fidelity, BTC’yi yasal ihale olarak kabul eden daha fazla ulus devlete ilişkin bazı ilginç tahminlerde bulundu:

“Burada çok yüksek bahisli bir oyun teorisi var. Bu sayede Bitcoin’in benimsenmesi artarsa, bugün bir miktar Bitcoin’i güvence altına alan ülkeler rekabet açısından emsallerinden daha iyi durumda olacak. Bu nedenle, diğer egemen ulus devletlerin 2022’de bitcoin satın aldığını ve hatta belki bir merkez bankasının satın aldığını gördüğümüzde şaşırmayacağız.”

Yorumları, Tonga’nın eski milletvekilinin ülkenin 2022’nin sonlarında BTC’yi kabul edebileceğini önermesiyle geldi.

Özünde, daha fazla düzenleme ve daha iyi ürünler, “geleneksel varlıklardaki yüzlerce trilyonun daha büyük bir bölümünü dijital varlık ekosistemine getirerek” kripto alanını açacak. Madencilerin hodlingi ile birleştiğinde, döngüyü uzatabilir ve BTC’yi yeni zirvelere çıkarabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir