Bitcoin Haberleri

Bitcoin’in aşağı yönlü hareketi yatırımcıyı etkilemiyor             

Google News Abone Ol

Bitcoin, uzun vadeli işlemlerde yatırımcısına hep kazandıran ve işlem hacmi yüksek kripto paralar arasında yer alıyor. Diğer tüm kripto paralarında alınmasında veya satılmasında da kullanılan Bitcoin, birçok online alışveriş mağazalarında kullanım yeri buluyor. Son haftalarda ani ve sürekli düşüşler gerçekleştiren bu kripto para, yatırımcılarını endişelendirdiği gözlemleniyor.

Bitcoin’den aşağı yönlü sürekli hareketler

Bitcoin’in son 9 haftadır istikrarlı olarak düşmesi bu kripto paraya yatırım yapanlarda birtakım endişeler meydana getirdiği görülüyor. Ancak Bitcoin tarihsel geçmişine bakıldığında üst üste ani olarak aşağı yönlü hareketler sergilese de yatırımcılarının bu yatırımından kolay kolay vazgeçmediği, sabırla yükselmesini beklediği görülüyor. Bitcoin önceki yıllar hareketine ve bu günkü uzun süreli aşağı yönlü hareketine bakıldığında önümüzdeki haftalarda yatırımcıyı sevindirecek haberlerin gelmesi öngörülüyor.

bitcoin

Bitcoin düşmesi normal mi?

Bitcoin diğer kripto paralardan gerek işlem hacmiyle gerekse yatırımcıların tercih ettiği kripto para olması nedeniyle diğer kripto paralardan ayrılıyor. Elbette işlem hacminin büyük olması ve bazı dış faktörlerden etkileniyor olması nedeniyle bazı zamanlar ani düşmeler bazı zamanlarda da ani yükselmeler görülebiliyor. Bitcoin bu karakteristik yapısını yakından takip eden ve tanıyan yatırımcılar önümüzdeki haftaya Bitcoin yukarı yönlü hamlesinin damga vuracağını değerlendiriyor.

Yatırıcımların Bitcoin yaklaşımı

TerraUSD’de meydana gelen çöküş market üzerinde çok ciddi psikolojik etki yarattığı biliniyor. Bu anlamda gerek market üzerindeki bu etkinin azalması gerekse RSİ’da meydana gelen pozitif uyumsuzluklar Bitcoin yukarı yönlü hareket yapacağı beklentisi önümüzdeki hafta için yatırımcıyı umutlandırıyor. Bitcoin’de satış baskısının kaynağı madenciler olduğu bilinmekle birlikte marketti korku ve fiyatlardaki geri çekilme yatırımcıları Bitcoin’den vazgeçiremediği görülüyor

Bitcoin in son durumuna baktığımızda 27700$ bölgesinde kaldığı taktirde ilerleyen zamanlarda 35.000$ ve 37.500$ seviyelerinde tepki oluşturacağı bekleniyor. 2020 yılında Bitcoin satın ama işlemi gerçekleştiren kurumsal yatırımcıların şu aşamada BTC satmadığını, Coinbase’den çıkan ve aynı orana sahip BTC tutan cüzdanların hala tutulduğunu ifade eden CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bunların Bitcoin başına maliyeti 23000$ belirterek önümüzdeki haftalarda Bitcoin için meydana gelebilecek değişimlerin sinyalin verdi.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir