Bitcoin HaberleriBitcoin Teknik AnalizBlockhainKriptoKripto HaberleriTeknik Analiz

Bitcoin’i Daha Düşüremeyecekler! -Analist

Kripto para teknik analisti, Bitcoin'in 42 bin dolar seviyesine indikten sonra ayıların satacak daha fazla varlıklarının kalmadığını iddia etti.

Google News Abone Ol

Analist, Bitcoin’de ayıların fiyatları çok daha uzun süre aşağıda tutmak için ellerinde pek bir şey kalmadığını iddia ediyor.

Ayı kılığına girmiş koyunlar

Analist Light, makro faktörler ve büyük oyuncuların akıllı hareketleri sayesinde bireysel yatırımcıların portföylerinde Bitcoin ve altcoinleri tutmasını sağladığını iddia etti.

Bu durum 69 bin dolarlık tarihi zirve öncesi oldukça belirgindi. Çünkü bu seviyeler sürdürülemezdi ve piyasa buna uygun tepki gösterdi.

Analist, “Açık pozisyonların yüzde 25’i kapatıldı veya likidite edildi. Milyarlar kaybedildi. Daha önce temkinli olanlar ise, şimdi riskten kaçındılar” diye ekleme yaptı.

”Piyasanın mesajına bir ay önce kulak vermeyenler, şimdi hızla paniğe kapılmaya başladılar.”

Bitcoin’in dibe vurduktan sonra genel olarak 50 bin doların altında kalmasından beri tercih edilmesinin yeni bir nedeni var.

BTC/USD paritesi sağlam bir destek noktasında duruyor ve Bitcoin alıcılarının iştahı kabarıyor. Bu sebeple önceden satış yapanlar bu genel düşüşü artık görmezden geliyor.

Boğalar temkinliyken, ayılar saldırganlaştılar ve bazı açık işlemlere girdiler. 60 bin dolarlık alanda riske giren büyük oyuncular ise rotayı tersine çevirdi ve açığa işlemler başladı.

”Fonlar düzenli satış akıntılarıyla nakde çevirilir. Oysa fonları, ocak ayındaki yeni bir alım akını bekliyor.”

Bitcoin ayı piyasası söylenenlerin aksine, önümüzdeki süreçte aralık ayının başlangıcındaki gibi “heyecan verici” olmayacak

Light, durumu ”Yakında ayı piyasasının içinin boş olduğu ortaya çıkacak” diye özetledi.

6bcf818e c39b 472c a3fc 4350ecaaf76c
BTC/USD grafiği. Kaynak: Light/ Twitter

Altcoinler partiyi bozacak mı?

Altcoin’lerin yükselişlerinin önüne potansiyel engeller var ve 2021 yılı boyunca önemli miktarlarda kazanç sağlayan altcoinler’de satışlar devam ediyor.

Michaël van de Poppe bu hafta, Ethereum’unn “piyasayı taşımaya” devam ettiğini öne sürdü.

Bununla birlikte,  verilerin de gösterdiği gibi piyasadaki Bitcoin hakimiyeti azalıyor ve dengeler değişiyor.

Van de Poppe, takipçilerine “Altcoin’lerin çoğu mayıs ayındaki en yüksek seviyelerinden bu yana yüzde 80 oranında düştü. Ayrıca altcoinler, uzun zaman dilimlerindeki destek seviyesinde veya o seviyeler civarındalar” açıklamalarını yaptı.

”Bu düşünce, tüm piyasalarda aşırı düşüşe işaret ediyor. Ben ağırdan alarak yatırım yapıyorum. Peki ya siz?”
domi

(tablo bitcoin dominansını gösteriyor – bitcoin’in piyasa hakimiyeti. kaynak: tradingview.)

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir