Bitcoin Haberleri

Bitcoin’den tarihi rekor

Google News Abone Ol

Bitcoin, kripto para piyasasında önemli yer kaplayan para birimi olarak varlık sürdürüyor. Piyasadaki pay oranı yüksek olan bu kripto para birimi son günlerde kırdığı tarihi rekorla anılıyor. Ancak Bitcoin’den tarihi rekor kırdı diye bahsedilmesi gidişatın olumlu olduğu anlamını taşımıyor. Çünkü kırılan bu rekor Bitcoin’in yaşadığı piyasadaki düşük rekoru oluyor.

Bitcoin’den 9 haftalık düşüş

Tarihi rekor kırdığı konuşulan bitcoin 9 haftadır devam eden bir düşüş yaşıyor. Mayıs ayına bakıldığında %22 oranında düşüş yaşadığı görülen kripto paranın geçmişte benzer durumu yaşamadığı konuşuluyor. Zaman zaman aralıklarla düşüş seyrinde olan Bitcoin ilk defa 9 hafta boyunca devam eden bir düşüşü yaşıyor. Bu da yatırımcıların dijital paraya yönelmesini engelliyor. Ayrıca analistler tarafından düşüşün devam edip etmeyeceği merakla takip ediliyor.

Bitcoin

Bitcoin’den yeni hafta yükselişi

Bitcoin’de yaşanan 9 haftalık düşüş eğilimi analist ve yatırımcıları endişelendirirken para biriminin yeni haftaya yükselişle başlaması yüreklere su serpti. 30 Mayıs sabahı piyasalar işlem görmeye başladığında bitcoin fiyatı 30724 dolar oldu. Fiyat yanı sıra kripto paranın yükseliş değeri ise %5,8 olarak kaydedildi. Bitcoin’de yaşanan bu yeni hafta yükselişi diğer kripto paraları da etkiledi. İşlem gören ikinci büyük kripto para Ethereum’da haftaya yükselişle başladı ve 1909 dolardan işlem gördü. Bu kripto paranın 24 saatlik artışı ise %7,1 olarak kaydedildi.

XRP ve DOGE haftaya yükselişle başladı

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kripto paraların dışında piyasada bulunan XRP ve DOGE gibi diğer dijital paraların da haftaya yükselişle başladığı görüldü. XRP’nin 40 centten işlem görmeye başladığı ve bu fiyata göre 1 günlük yükselişin %5,5 oranında olduğu öğrenildi. XRP dışında DOGE’de güne yükselişle başladı ve 8 centten işlem gördü. DOGE’nin bir günlük yükseliş oranının ise %5,8 olduğu kaydedildi.

Yeni haftada yükselen Bitcoin’in Mayıs kaybı

Bitcoin’in yeni haftaya yükselişle başlaması ve değer kazanması piyasayı hareketlendirirken ekonomistleri de sevindirdi. Ancak Mayıs ayına bakıldığında Bitcoin’in yaşadığı kayıp %22 olarak kaydedildi. Ayrıca Mayıs ve Nisan aylarına bakıldığında kripto borsasında yaşanan kayıp %50 olarak görüldü. Bu yüzdelik kayıp oranı ise para kaybının 1 trilyon dolar üzerinde olduğunu ortaya çıkardı.

 

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir