Bitcoin Teknik AnalizKriptoKripto HaberleriTeknik Analiz

Bitcoin’de Önemli Direnç Seviyesine Geldik! Olası Bitcoin Senaryoları Nelerdir?

Bitcoin hedeflediğimiz CME gapini doldurduktan sonra destek bulup yaklaşık %17.16'lık bir yükseliş gerçekleştirdi.

Google News Abone Ol

Anlık canlı Bitcoin fiyatı, 24 saatlik 20.592.412.801 USD işlem hacmiyle 38.979,49 USD’dir. Marketin öncüsü olan Bitcoin’in tüm coinler üzerindeki dominansı ise %41.92 seviyelerinde. Bitcoin’in önceki analizlerimizde düşen trendin önemli olduğunu ve önemli gördüğümüz seviyeleri işaretlediğimizi belirtmiştik. Bu trendi test etmeye çok yakınız. Kısa vadeli grafikleri izlediğimizde ise trendle kesişen bir bölgenin ne kadar yakın olduğunu ve dikkatli olmamızı gerektiren bir zaman aralığında bulunduğumuzu anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle incelememiz gereken bir konu olan on-chain verilerine bir göz atalım.

Bitcoin On-Chain Verileri

onchain1

Tarih tekerrür edecek mi?

Son zamanlarda, tüm borsalara (MA7) BTC mevduatları hızla artıyor. Geçen yıla bakıldığında, mevduat endeksi 0,9 veya daha yüksek olduğunda, büyük kısa pozisyonlar ‘çoğunlukla’ tasfiye edildi ve şimdi bu endeks 0.9’u aştı. Bu sefer yine büyük çaplı bir kısa tasfiye olacak mı?

N26Tn e3caa6ae4074fdebefac957bff931f2e3fadefe1f76f5d8fd52a2476bed76443

Madenciler başka bir düzeltme mi bekliyor?

Madenciler tarafından borsaya Bitcoin girişleri artarken, çıkışlar aynı kaldı. Madenciler, fiyat düşmeden önce direnç seviyelerinde satmak istiyor. Bu satış isteği Bitcoin’e yeni bir dip yaptıracak mı?

Adsiz 1

Bitcoin Long/Short Oranı

5 dakikalık periyotta oranları incelediğimizde genelde oranlar birbirine yakın olsa da Deribit üzerinde long pozisyonları çok üstün durumda. Buradaki farkların yükselmesi sonucu stopları avlayacak şekilde piyasada hareketler görebiliyoruz. Bu hareketlenmelere karşı kendimizi korumalıyız. Kendimizi nasıl koruyabileceğimizi “Stop Avı Nedir?” adlı içeriğimize ulaşabilirsiniz.

Bitcoin Güncel Teknik Analizi Neler Söylüyor?

 

Adsiz

Günlük grafikte incelediğimizde düşen trende çok yaklaştık. Burada sert hareketlerin gelme olasılığı yüksek. Eğer kırılım gelirse 40888$ seviyelerine hızlı bir atak görebiliriz. 39600$ seviyelerinin önemli olduğunu düşünüyorum. Haftalık grafikte önemli bir nokta olan 39600$’ın kırılımından sonra Bitcoin 2 gün 4 saat içerisinde yaklaşık %15 düştü. Bu sebeple bu bölgeye de dikkat etmekte fayda var.

Adsiz2

Kısa vadeli Bitcoin grafiğini incelersek eliptik bölgenin hem trend direnci hem de yatay direnç olduğunu görebiliyoruz. İşlem hacminin de arttığını görürsek sert hareketler görme olasılığımız yüksek. Buranın kırılımı fake olmazsa sert bir yükseliş görebiliriz. Fitil olarak kalması durumunda biraz piyasayı izlemek gerekiyor diye düşünüyorum. Bu bölgelerin likidasyonu alınarak yeni dip arayışına geçmesi de ihtimaller dahilinde.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız

Anlık Bitcoin/USDT Grafiği


UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir