KriptoKripto HaberleriTeknik Analiz

Bitcoin’de Her Şey Mümkün! Bitcoin Son Durum Güncel Teknik Analizi

Bitcoin'de önemli gördüğümüz direnç seviyesinden yaklaşık %12'lik bir düşüş gerçekleşti. Şimdi hangi senaryoları izlememiz gerekiyor?

Google News Abone Ol

Önceki Bitcoin teknik analizimizde 45600$ seviyesinin aşılmadan pozitif bir görünüme sahip olamayacağını söylemiştik.  Belirttiğimiz direnç seviyeleri güzel bir şekilde çalışıyor. Bir önceki analizimize alttan ulaşabilirsiniz.

ABD’de TÜFE 40 Yılın Zirvesinde! Bitcoin Güncel Teknik Analizi

Likidasyonlar Gün Geçtikçe Artıyor!

Adsiz 11
Piyasalar (genel olarak kripto ve piyasa) risk alıyor gibi görünüyor. Rusya ve Ukrayna arasındaki stresli durum nedeniyle, traderlar riskli ve değişken varlıklarda olmak istemiyorlar. Bu satış baskısına neden oluyor.

Satış baskısı, Bitcoin ve neredeyse tüm diğer kripto varlıklarında daha düşük fiyatlar anlamına geliyor. Böylece bazı durdurma ve likidasyon hedefleri vuruldu. Aşağı hareketlerin devam edebileceğini unutmayın. Bu daha fazla likidasyonlara neden olabilir.

Boğalar ve Ayılar Savaşıyor

  • Arz/Talep: Tüm borsalar için BTC rezervi yeniden düşüş trendinde. Spot Borsaların rezervi bir miktar artarken, Vadeli İşlem Borsalarının rezervleri azalmaktadır.
  • Teknik Osilatörler: Haftalık bir zaman diliminde tarafsız görünüyor
  • Balina Birikimi: Madenciler Hashrate’i artırırken, Bitcoin’lerinin büyük bir bölümünü elinde tutuyorlar.
  • Piyasa Duyarlılığı: Son zamanlarda 40 bin dolara düşen fiyat, negatif bir fonlama oranıyla sonuçlandı.
  • Zincir İçi Göstergeler: Haftalık bir zaman diliminde tarafsız görünüyor.

Bitcoin Güncel Teknik Analizi

btc

Bitcoin’in anlık fiyatı 40350$ seviyelerinde hareket ediyor. Mor bölgenin kırılması pek hoş bir görüntü olmasa da, alttaki mor bölge ve aylık açılış seviyesi güzel bir destek olarak çalışabilir. Arada kalan sarı kutudan bir tepki alabilmesi olasılığından pariteyi kısa vadeli grafiklerle izlemeyi düşünüyorum. Olası yapı kırılımlarında işlem almayı düşünüyorum. Kırmızı çizgilerin mumların oluşturduğu dengesizliğe denk geldiğini söylemem gerekiyor. O bölgelerin direnç veya destek olarak çalışabileceğini de göz önünde bulundurursak haftalık açılış seviyesini takip etmemiz gerekiyor (42042$). Grafik üzerinde önemli gördüğüm destek ve dirençleri işaretledim.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir