Bitcoin HaberleriKripto

Bitcoin’de düşüş devam edecek mi?

Google News Abone Ol

Kripto para piyasası son günlerde yaşanan ani düşüşler sebebiyle hararetlenmiş bir vaziyette. En önde seyreden lider kripto BTC dahi %10 civarı değer kaybı ile 34 bin dolar seviyesinin altına düştü ve 32 bin doları gördü. Diğer bir taraftan bazı görüşlere göre 28 bin doların da altına düşeceği öngörülüyor. Buna sebep, geçen hafta kripto para borsasının genel olarak %9,80 oranında düşmesi yani 1,46 trilyon dolar değer kaybetmesi gösteriliyor.

Güncelleme: Yeni Bitcoin düşüş haberimiz yayında. Umarız tüm yatırımcılar için güzel şeyler olur ama malesef halen düşüşle ilgili haberler gelmeye devam ediyor.

BTC dibe inecek mi ?  Ünlü Ceo ne diyor ?

Hali hazırda baskı altında olan kripto para piyasası yeni haftaya sendromlu bir giriş yaptı.  Kripto para piyasası uzmanları bu gidişatın devam edeceğini öngörüyorlar ve riskli yatırımlardan bir müddet uzak kalmak konusunda yatırımcılarını uyarıyorlar. Bu yatırımcılardan biri olan Galaxy Digital’in CEO’su Novogratz da düşüşün devam edeceği konusunda hemfikir.

Bu düşüş devam edecekse altcoin’e mi yönelmek gerekiyor diye düşünebilirsiniz lakin uzmanlar bu konuda da uyarıyorlar ve diyorlar ki; önümüzdeki iki ay boyunca hem BTC de hem de altcoin’de düzelme yaşanmayacak. Hatta ve hatta kripto hisse senetlerinin dibi göreceği düşünülüyor.

ETH de bu düşüşten etkilendi mi?

Düşüşten ikinci büyük kripto para birimi olan Ether de nasibini almış durumda, o da bu süreçte %5’e yakın düşüş yaşadı. Bu düşüşün tamamı ile kötü olacağı konusunda yorum yapmak için henüz erken olduğu kanaati hakim. Çünkü CoinShares şirketine göre bu düşüşler bazı yatırımcılar için pozisyon ekleme fırsatıdır. Burada akıllı yatırımcılar düşüş trendlerini her zaman fırsat görürler. Bu fırsat akıllı bir yatırımcı için maliyet düşürmenin olmazsa olmaz anahtarıdır. Şimdiye kadar gözlenen o ki düşüş trendlerinde satış yapan küçük yatırımcılar akıllı yatırımcılara kâr ettirmişlerdir. Sosyal medyada görüşlerini paylaşan bazı yatırımcılar 4 haftadır seyreden aşağı yönlü gidişin sonlanacağı konusunda da öngörüde bulunmak için henüz erken olduğunu düşünüyorlar.

Kripto para piyasasına ABD’den olumlu sinyal Beyaz Saray’dan geldi!

Kripto Paralar için olumlu görüşlere sahip olduğu bilinen Joe Biden da Rusya ve Çin’den sonra devlet kurumlarına yönelik yönlendirmelerde bulundu. En önemli yönlendirme ise devlet kurumlarının Kripto Para üzerine daha net odaklanması konusunda oldu. Bu piyasa için olumlu sinyal olurken, BTC ve diğer alt coinler için sadece fiyat değil, teknolojik olarak da Kripto Paraların Silikon Vadisinde daha verimli olarak projelerde kullanılacağı sinyallerini bizzat Beyaz Saray’dan aldığı bilgisini doğrular nitelikte.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir