Bitcoin Teknik AnalizKriptoKripto HaberleriTeknik Analiz

Bitcoin’de Beklenen Seviyeler! -Analist

Google News Abone Ol

Tecrübeli teknik analistlerinden Tone Vays ve Willy Woo, Bitcoin (BTC)’in dip seviyelerden kurtulmak için aşması gerekenler dirençleri belirliyor.

Bitcoin analisti, Mayıs ayında yaşanan çöküşü hatırlatıyor.

Tecrübeli teknik analist Tone Vays,  BTC’nin  Mart 2020’de pandemi kaynaklı çöküşten kurtulduğundan beri Bitcoin’in yükselişte olduğunu söylüyor:

”Bu sadece boğa piyasasında bir hız tümseği. Tam Mayıs 2021 böyle bir engele takılmıştık… Ve şimdi ise yaklaşık %38 hız tümseği yaşadık. Muhtemelen düşüşteyiz.’

Vays’e göre, Bitcoin aylık grafikte yükselen büyük bir üçgen içinde işlem görüyor. Teknik oluşum, bir varlık direnci kırdığında yükseliş trendinin devam ettiğini gösteren bir yükseliş modelidir. Analist şunlarla devam ediyor:

”Bunun patlak vermesini bekleyemem. Ve ne kadar geç patlarsa, yukarı yönde o kadar şiddetli olacak. Bitcoin harika görünüyor. Aylık grafik kesinlikle harika görünüyor.”

4071EB7F 4FEB 461D BE1F F6BB33C030C1 4 5005 c

Vays’in grafiğine göre, BTC’nin 100.000 doların üzerinde büyük bir ralliyi ateşlemek için 60.000 dolar civarında direnç kazanması gerekiyor. Kısa vadede analist, Bitcoin’in dirilişi doğrulaması için kilit bir seviyenin üzerine çıkması gerektiğini söylüyor:

”Bi sonraki mum 51.750 doları kırarsa, o zaman %20 ila %33’ü piyasaya geri koyardım.’

Willy Woo, BTC tahminlerini güncelledi

Yakından takip edilen on-chainanalisti Willy Woo, Bitcoin’in yeni bir yıla girerken ATH seviyelerine (tüm zamanların en yüksek seviyesi) yükselmeye hazırlandığını söylüyor. Woo, Bitcoin’in tarihsel olarak yapabileceği fiyat sıçramaları türleri göz önüne alındığında, BTC’nin mevcut ATH’sinden 69.000 dolar civarında, diyelim ki 100.000 dolara bir artışın “hiçbir şey” olacağına dikkat çekiyor:

”Tabii ki, ath seviyesine ulaşıyoruz. Buraları düzgün bir şekilde kırarsak, Fibonacci seviyelerini geçeriz… Kabul edelim, 69 bin dolar ile 100 bin dolar hiçbir şey değil. Bu, BTC için sadece %50’lik bir kazanç gibi, ki bu oldukça kolay bir şekilde yapılıyor’

Woo, özellikle Bitcoin’in 2022’deki ATH seviyelerinin hangi yüksekliklere ulaşabileceği konusunda baskı yapıldığında, bir varlığın fiyatını, mevcut arz ile karşılaştırıldığında piyasaya giren yeni arz miktarını karşılaştırarak tahmin eden stok akış (S2F) modeline atıfta bulunuyor:

”Tam ortasında olacağımızı söyleyebilirim, önümüzdeki yılın sonunda 100 bin dolar gibi. Ve yukarı ya da aşağı dalgalansak da, çok daha yüksele çıkıp geri gelebilir. Kabaca orta çizgi 100 bin dolar civarında bir yerde”

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir