Teknik Analiz

Bitcoin ve Ethereum Teknik Analiz: Piyasalarda kara bulutlar dağılıyor mu?

Google News Abone Ol

Son günlerde kripto piyasası iyi bir toparlanma belirtileri gösteriyor. Her ne kadar bunu söylemek için çok erken olsa da, birçok sinyalin bu olasılığa işaret ettiğini söylemek mümkün. Peki, Bitcoin ve Ethereum teknik analiz için son durum ne? Piyasalarda kara bulutlar sonunda dağılıyor mu? İşte detaylar…

Bitcoin fiyatı yavaş yavaş yükseliyor

Şok edici bir satışın kripto para liderini 17.000 doların ortalarına, 2020’den beri görülmeyen bir seviyeye geri getirmesinden bu yana Bitcoin fiyatı yaklaşık olarak %20 arttı. Hacim profili göstergesinde de daha fazla işlem ve alım için teşvik olduğu görülüyor.

bitcoin teknik analiz 22 haziran

Kripto paralarda yaşanan son olayların ardından. Bitcoin fiyatı şu anda 25.700 doları hedefliyor, ancak hala 200 haftalık hareketli ortalama olan 22.500 doların altında kalmakta. Bu nedenle yatırımcılar, iyimser bir toparlanmanın ortasında huzursuzluk da bekleyebilirler. BTC’de 22.500 dolardan yukarıya yapılacak bir yeniden test, onu 25.000 dolara geri getirmek için yeterli gücü sağlayabilir.

Bitcoin için toparlanma rallisinin geçersizliği 17.592 dolarlık noktanın ihlali durumunda geçerli olacaktır. Bu gerçekleşirse, Bitcoin’in mevcut fiyatını %24 oranında düşürecek başka bir hedef de 16.000 dolar olabilir.

Ethereum için yükseliş başlayacak mı?

ETH’nin kısa bir sürede 881 dolara kadar ulaştığı hafta sonu çığır açan satışların ardından boğalar kazanmaya devam ederken, Ethereum şu anda 1.150 dolardan işlem görüyor. Göreceli Güç Endeksi, düşük tarihsel bir göstergede çift dip göstermekte ve bu da güçlü bir karşı trend rallisinin gerçekleşeceği fikrini doğrular nitelikte.

Ethereum fiyatı, 200 haftalık hareketli ortalamanın sadece 40 dolar altında seyrediyor. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve ardından görülecek bir yeniden test, merakla beklenen toparlanma rallisini tetikleyen katalizör görevi görebilir. Ortak hedefler 1.700 dolarda, FOMO hedefleri ise 2.700 dolarda mevcut fiyattan %200 daha yukarıda bulunuyor.

Ethereum, paralel kanalı kırmadığı ve 388 dolarlık boğa makro seviyesinin neredeyse %70 üzerinde bulunduğu için daha riskli bir dijital varlık konumunda. Eğer boğa makro seviyesi kırılırsa, Ethereum’un mevcut fiyatında %90’lık bir düşüş ile birlikte ETH’nin fiyatı 100 dolara kadar düşebilir. Bu her ne kadar oldukça uç bir örnek gibi görünse de dünya genelinde devam eden enflasyon ve FED kararları bu iddiaya güç sağlayabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir