Teknik Analiz

Bitcoin ve Ethereum için bu seviyelere dikkat!

Google News Abone Ol

Kripto paralar için korku ve açgözlülük endeksi, son 24 saat içinde Bitcoin ve Ethereum’un fiyat desteğini kaybetmesinden sonra bir kez daha “ciddi bir panik” haline geldi. Zincirdeki veriler, daha büyük kayıplara yol açabilecek artan satış baskısını gösteriyor.

Bitcoin ve Ethereum için ne bekleniyor?

Bitcoin ve Ethereum, kilit destek alanlarının kaybından sonra daha büyük kayıplar için yatırımcısını korkutmaya devam ediyor. Son 24 saatte kripto para piyasasında yaklaşık 300 milyon dolar değerindeki uzun ve kısa pozisyonlar likit oldu. Coinglass analitik platformundan elde edilen veriler, Bitcoin‘ in 28.000 doların altına düşmesinden kısa bir süre sonra Ethereum’ un da onu takiben 1.800 dolarlık destek seviyesini kaybettiğini gösterdi. Şimdi ise yatırımcıların daha fazla düşüşten korkarak bir çığ etkisi yaratmalarından endişe ediliyor.

Bitcoin ve ethereum analiz

Santiment üzerinden elde edilen veriler, 1.000 ila 10.000 BTC’ye sahip balinaların son 24 saat içinde yaklaşık 870 milyon dolar değerinde ve 30.000’den fazla BTC’yi sattığını veya farklı cüzdanlara dağıttığını gösteriyor. Aynı dönemde, kripto para borsalarına 10.000’den fazla BTC gönderildi ve bu da ana kripto para birimi üzerindeki baskıyı artırmış durumda.

Kripto para borsalarındaki satış emirleri biriktikçe, Bitcoin desteği zayıf bir hale gelmeye devam ediyor. Buna ek olarak da IntoTheBlock In / Out of the Money Around the Price modeli, Bitcoin altında daha fazla kayıpları önleyebilecek önemli bir destek duvarı olmadığını gösteriyor.

Bitcoin destek direnç bölgeleri

Bitcoin’in iyi bir geri dönüş şansına sahip olması için bu kritik alanı destek olarak çok hızlı bir şekilde geri kurtarması gerekiyor. Bunun olmaması durumundaysa yatırımcılar arasında paniğe neden olabilir ve bu da BTC’nin 12 Mayıs’ın en düşük seviyesi olan 25.370 doların altında, hatta 21.000 doların da altına inilen bir satışı tetikleyebilir.

Ethereum için kritik nokta!

Zincir içi ölçümler, iyi bilinen kripto para borsasına akan ETH miktarında benzer bir artış göstermese de, Global Para Girişi / Çıkışı modeli talep duvarlarında bir eksiklik olduğunu gösteriyor. Ethereum için ana destek seviyesi, 13.25 milyon ETH karşılığında satın alınan 13.31 milyondan fazla adresle 730 dolar civarında. İşlem geçmişine dayanarak, Ethereum’un 730 doların altına veya 2.550 doların üzerine çıkana kadar toparlanması ve yeni bir yükseliş trendine girmesi pek olası görünmüyor.

Screen Shot 2022 05 26 at 3

Yatırımcılar şu anda Ethereum (ETH) için kritik bir noktada bulunuyorlar. Düşüş trendinin bir türlü son bulmadığı en büyük iki kripto para projesinde yaşanan durum altcoinleri de etkilemiş durumda. Bu nedenle kötü bir kısır döngüde bulunulan piyasalarda destek seviyelerinin yakından takip edilmesi gerekiyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir