Kripto HaberleriAltcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Bitcoin ve Altcoin’ler düşüşte!

Google News Abone Ol

Günümüzde neredeyse her şey dijital ortama geçiş yapmış durumda, dijital ortama geçiş yapan bir diğer ve çok önemli unsur ise para denilebilir. Dijital ortamlarda hızlı değer kazanan bu paralar ticarete de döküldü. Bu dijital paralar içinde hiç şüphesiz en çok bilinen ve değerlisi Bitcoin’dir. Bitcoin ve altcoinler düşüşe geçti! Bunların ilk sebebi Hindistan Merkez Bankası başkanının temelde bu kripto paraların hiçbir değerinin olmadığı yönünde bir diğer haber ise İngiltere Merkez Bankasının başkanı ise bitcoin ve altcoinlerin bir ödeme yöntemi olarak oldukça başarısız olduğunu belirtmesi yönünde. Bu iki haberden sonra bitcoin ve altcoinler üzerinde bir düşüş yaşandı.

Ödeme yöntemi olarak Bitcoin başarısız olacak

Andrew Bailey Bitcoin ve Altcoinleri yani kısacası dijital kripto paraları eleştiren kişilerin arasında yer aldı. Yaptığı eleştirilerin en ilgi çekicisi ise Bitcoin ve Altcoinlerin hiç pratik olmadığını ve bu nedenle başarısız olacaklarını savundu.

Aynı zamanda Bitcoin ve Altcoinler pratik olmadıklarından ötürü herkes tarafından kabul gören bir ödeme şekli olmayacağını da belirtti. Andrew Bailey, insanların yalnızca Bitcoine sahip olmak için yani insanların her şeyi topladığı gibi Bitcoin ve Altcoinleri de topladığını belirtti.

bitcoin ve altcoin

Kripto Paraların ekonomiye etkisi

Günümüzde hızla yayılmaya devam eden kripto paralar hakkında pek çok ekonomi ile ilgilenen kişi eleştiri yapmaya devam ediyor. Bu eleştirilerin şüphesiz en çok dikkat çekenleri ise ülkelerin ekonomi bakanları olmakta.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Largade kripto paraların hiçbir değerinin olmadığını, İsveçli Riksbank ise Bitcoin ve Altcoinlerin yani kripto paraların neden bizler için bir para birimi olmayacağını açıklayan bir Twitter dizisi yayınladı. Hindistan Merkez Bankası Başkanı Bu ortaya çıkan kripto paraların ülkelerin ekonomisini baltalayacağını bu nedenle temellerinde bir değerlerinin olmadığını iddia etti.

Bu nedenle sadece Hindistan değil dünya üzerindeki pek çok ülkenin Merkez Bankası Başkanı bu kripto paralara karşı çıktığını belirtti buna karşı kripto paraları savunan kişilerin sayısı azımsanmayacak kadar büyük. Kripto para savunucuları ise bu dijital paraların ileride daha da geniş çaplı olacaklarına inanıyorlar.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir