KriptoTeknik AnalizTüm Teknik Analizler

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: Bitcoin 9.33% Yükseldi! Kripto Para Piyasası Yükselişte!

Bitcoin güne yaklaşık 10%'luk bir yükselişle başladı. Ayın 13'üne kadar yükselişler devam edebilir mi?

Google News Abone Ol

Bitcoin/USDT GÜNCEL TEKNİK ANALİZİ

BTCUSDTPERP 2022 03 09 14 02 52

Bitcoin’i 4 saatlik grafikte incelediğimizde fiyat güçlü yükselişleriyle kendini 40450$ seviyesinin üstüne attı. O bölgenin üstünde kalması pozitif bir veri. Günlük grafikteki dengesizliğini 43321$ seviyesine gelirse onarmış olacak. Anlık olarak Bitcoin üzerinde 2 saatlik grafikte bir direnç noktasındayız. Buranın kırılmasıyla grafikte işaretlediğim dirençleri test edebiliriz. Sarı çizgiler arasındaki fiyat hareketine dikkat etmek gerekiyor. Fiyat bu aralıkta bir sapma hareketi yaparsa işlemlerde ona göre hareket etmek en faydalı yol. Sağlıklı yükselişler için fiyatın retest vermesi gerektiğini unutmamak ve FOMOlanıp işlem açmamak gerekiyor.

Rangelerdeki (Aralıklardaki) Sapma Hareketi Nedir?

Range yani “aralık” kavramı, trend bir hareketin fiyatın birleştiği bölgelerdir. Arz ve talep dengesinin sıkışmasıyla fiyat bir aralık arasında toplanır. Trendin veya bir pump/dump dalgasının ardından fiyatın yatay gitmesinde range çizilebilir. Salınım hareketlerindeki tepe ve dip noktalarıyla da range çizilip trade edilebilir. Aşağıdaki görselde range’i pekiştirebilirsiniz.
Adsiz
Range konusunu kısaca anlatmaya çalıştık şimdi ise sapma hareketlerinden bahsedelim.
Adsiz2
Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.
Bitcoin grafiğini canlı olarak aşağıdan inceleyebilirsiniz.


UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir