Teknik AnalizBitcoin Teknik Analiz

Bitcoin teknik analiz: Tesla haberleri piyasayı nasıl etkileyecek?

Google News Abone Ol

Bugün, Elon Musk’a ait dev elektrikli otonom araç şirketi Tesla’nın, şirketin ikinci çeyrekte nakit akışı kısıtlamaları ile karşı karşıya kalması nedeniyle BTC varlıklarının %75’ini sattığı bildirildi. Bu hamleyle birlikte Tesla, toplamda 936 milyon dolardan fazla Bitcoin birikimini adet başına ortalama 29.000 dolar fiyatla sattığını duyurdu.

Elon Musk’ın Bitcoin planı ne?

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin Şanghay’daki koronavirüs pandemisinin neden olduğu çelik üretimi için nakit akışı eksikliğini bu satışın nedeni olarak gösterdi. Ayrıca, “gelecekte daha fazla satın almayı planladığını” söyleyerek Bitcoin’e olan güvenini tekrardan doğrulamaya çalıştı.

Bitcoin fiyatı şu anda 22.800-23.200 dolar aralığından işlem görüyor. BTC için yükseliş kanalı birkaç saat içinde zaman dilimlerine bölündüğü için Bitcoin fiyatı düşüş haberlerine pek tepki vermiş değil. Daha sert bir düşüşün beklendiği kripto para liderinde Tesla’nın satış haberine rağmen beklenenden iyi bir performans sergilendiği de aktarılmakta.

bitcoin teknik analiz

Elektrikli araç devi Tesla’nın kripto para piyasaları üzerindeki gelecekteki etkisi hakkında matematiksel teoriler ortaya atılmış olsa da, teknik detaylar henüz netleşmiş değil. Tüm bu olan bitenlerin ardından kripto paraların toplam değeri halen 1 trilyon doların üzerinde kalmaya devam ediyor. Bu da yine yatırımcıları bir nebze olsun rahatlatan detaylar arasında.

Elliot Wave perspektifinden bakıldığında, Bitcoin güçlü makro duruşunu halen sürdürüyor. İncelemelerde, 13.880 dolar noktası, bu ihtimali durduran kritik bir seviye olmaya devam ediyor. Bitcoin eğer 13.880 dolara kadar inerse, tüm makro dinamikler risk altında olabilir ve 3.500 dolarlık dip noktayı hedefleyen bir ayı piyasası oluşabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir