Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin teknik analiz: BTC 32.000 dolara sıçrama yapabilir!

Google News Abone Ol

Bitcoin (BTC) teknik analiz sonuçlarında 32.000 dolara sıçrama yaşanabileceği göze çarpıyor. Uzun bir süredir yatırımcısına bir türlü istenileni veremeyen kripto liderinde mutlu günler yakında mı? İşte detaylar…

Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin fiyatı, 2022 yazında oldukça güçlü bir ralli getirmek için doğru yolda ilerlemeye çalışıyor. Bununla birlikte, küresel piyasalarda risk almak ile risk almamak arasında gidip gelindiği için hareketin başlangıcı ertelenmiş olabilir. Yine de Bitcoin (BTC) için güçlü bir destek seviyesi oluşturulmuş görünüyor. Bu da onu yeni bir sıçrama yapmaya itecek nedenlerden biri olabilir.

Savaş ve küresel bir durgunluk senaryosu zemininde ayılar daha düşük fiyatlar için bastırırken, boğalar enflasyon düştüğünde kazançlı bir durumda olmak için daha fazla BTC stoku yapmak istiyor. Bu iki tarafın çarpışması ile kripto para birimleri kendilerini rotasyonda bulabilir. Genel olarak baktığımızdaysa, yükseliş baskısı artıyor gibi görünüyor. Bu da Bitcoin (BTC) için yeni bir yükseliş senaryosunu gündeme taşıdı.

Bitcoin fiyatı 32.650 doların üzerine çıkmak istiyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, yaklaşık 30.000 dolar noktasında desteğin olduğu bir fiyat hareketi yaşadı, çünkü fiyat son günlerde düşmesine rağmen Çarşamba günü yüksek bir kapanış yaptı ve bu sabah daha yüksek açılış görüldü. Bu da yatırımcılara gelecek için umut verici bir işaret olarak güç vermiş durumda. Tüm bunlara ek olarak, borsalar daha düşük hacimli işlem görüyor olsa da, kripto paralar ile bire bir olan korelasyon bozuluyor gibi görünüyor. Bu da Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto paraların artık yükselmeye başlayabileceklerine dair bir işaret.

Yatırımcılar, yüksek getiri elde etmek için yatırım yapacak bir yer ararken, bir varlık sınıfı olarak kripto para birimleri, hem hedge fonları hem de yatırımcılar için daha cazip bir hal almaya başlıyor.

bitcoin teknik analiz 9 haziran

Bitcoin teknik analiz verilerine göre, son günlerde olduğu gibi 31.321 dolar noktasındaki önemli bir direnç seviyesi tekrar aşılmaya çalışılacak. Bunun gerçekleşeceğine dair en iyi kanıtsa, piyasaların aylık 32.000 dolarlık bir pivotun üzerinde kapanıyor olmasıdır. Bu veriler de, boğaların sonunda kâr elde etmesi ve ticarete yeniden girmesi için bir destek olarak kullanılabilir. Ayrıca, 30.000 doların altındaki seviyelerden piyasaya girişi kaçıranların, ralli 34.000 dolara yükselmeden ve süreçte 55 günlük Basit Hareketli Ortalamayı (SMA) test etmeden önce tekrardan fırsat yakalamaları sağlanabilir. Bu da yatırımcılar için güzel bir erken kârlı yatırım fırsatı sunabilir.

Öte yandan, 30.000 doların üzerinde bir açılış fiyatı hareketiyle, ayıların fiyat hareketini dibe çekmek için bir katalizör kullanma riski bulunuyor. Bu katalizör, Lagarde’ın çok yavaş ve kırılması için yetersiz olduğu düşünülen uzun ve temkinli bir faiz artırımı sözü vermesi durumunda piyasaları hayal kırıklığına uğratabileceği Avrupa Merkez Bankası’nın bugünkü kararı olabilir. Daha güçlü bir dolar da yine böyle bir olayın etkilerinden biri olabilir. Bu da Bitcoin fiyat hareketinde büyük bir fark anlamına gelebilir ve piyasalar 28.695 dolara gerileyebilir. Söz konusu senaryonun devamındaysa 28.000 dolarlık seviyelere kısa bir dalgalanma süreci yaşanacaktır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir