BlockhainKriptoKripto Haberleri

Bitcoin Rezervlerindeki Artış Tehlike Sinyali Olmayabilir! -Analist

Borsa rezervlerinde Bitcoin artışı görüldüğünde bunun satış baskısı oluşturduğu zaman zaman görüldü. Her zaman bu anlamı taşımasa bile algısal olarak bu aktiviteyi görüldüğünde yatırımcı, satış baskısı olabileceğini düşünmekte. Yeni araştırmaya göre durum aslında böyle değil!

Google News Abone Ol

Borsaların Bitcoin  rezervinin artması, yeni araştırmaya göre yatırımcıların satışa hazırlandığının göstergesi olmayabilir.
Borsaların güncel verilerine değinen Glassnode zincir üstü analisti TXMC, artan rezervlere ilişkin Çin’e işaret etti.

Tehlike Sinyali Değil

Aralık sonuna doğru belirli bir aralıkta takılan BTC fiyatına borsaların rezerv artışının eklenmesi, yatırımcıların sinirlerini bir miktar gerdi.

Yatırımcıların kendilerini fiyat düşüşünün sürme riskine hazırlandığını gösteren bu durumda özellikle de Binance, rezerv artışı nedeniyle yakından izlendi.

Diğer yandan Çinli yatırımcılar, Çin’in kripto para alım satımına uyguladığı süregelen baskılar nedeniyle uluslararası spot alım satım mecralarının dışında kalıyorlar.

Çinli kripto para borsası Huobi’nin uluslararası kolu Huobi Global, Çin anakarasından kullanıcıların platforma erişimini 15 Aralık’ta durdurdu. Kullanıcılara fonlarını satmak için ay sonuna kadar süre verildi. Çekim işlemleri ise önümüzdeki bir veya iki yıl içinde gerçekleştirilebilecek.

Dolayısıyla bu kullanıcıların tokenlerini diğer platformlara taşımaları gerekiyor, ki bu da Binance’in rezervlerinde artışı açıklıyor.

TXMC, “Binance, son zamanlarda artan BTC rezervi nedeniyle söylentilerin odağı oldu. Benim teorime göre ise, Huobi ve diğer platformlardan aktarılan tokenleri aldı,” diye belirtti

“İlginçtir ki, Binance ile Huobi’nin borsa rezervlerini kıyasladığınızda kafa kafaya olduklarını görüyorsunuz. Net olarak nötr.”

 

B992B368 173E 4707 A77E 4042123360F5

Borsaların Bitcoin rezervleri ve BTC/USD grafiği. Huobi (mavi), Binance (yeşil), toplam (kırmızı). Kaynak: TXMC/ Twitter

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir