Kripto HaberleriBitcoin Haberleri

Dikkat! Bitcoin (BTC)’de ölüm kesişimi mi geliyor? – %43 düşüş beklentisi

Google News Abone Ol

Yeni verilere göre Bitcoin geçen hafta gerçekleşen dip fiyatlara göre dibin dibi yaparak %40 daha gerileyebilir. Bunu savunan yerli ve yabancı çokça uzman mevcut.  (Kaynak: Rekt Capital Twitter)

Death cross yani ölüm kesişimini sitemizde açıklamıştık. Ölüm kesişimi nedir bu konuda içeriğimizi inceleyerek bilgi edinebilirsiniz.

Popüler analizleri ile tanınan Rekt Capital Twitter hesabında yaptığı paylaşımla durumu özetledi.

Bitcoin geçmiş verilerine dayalı olarak 22.700 dolar civarına BTC’nin düşebileceği belirtildi. Fiyatta yaşanabilecek ciddi düşüşleri tetiklediği bilinin ölüm kesişimi Mart 2020 ve Mayıs 2021’de görülmüştü.

Düşüş sonrasında yeşil bölgelerde yatırım getirisi fırsatları sunabileceğini de alt bölümdeki Tweet ile belirtti. (Alt bölümdeki Tweet’te kafa karışıklığı olmaması için tam olarak şu resimdeki kısım:

btc yükselebilir
Bu resimde 3 yeşil alanda geçmiş yıllarda alım fırsatları vermişti.

Geçmiş yıllarda BTC’de fiyatlandırma; belirli kuralları yıkarak ölüm kesişimleri kendisi dip nokta oldu. Rekt Kapital’e göre oluşmaya başlayan ölüm kesişimi; BTC fiyatını 22.700 dolar’a kadar düşürecek mi hep beraber gözlemleyeceğiz.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir