Teknik AnalizBitcoin Teknik Analiz

Bitcoin ne zaman 69.000 dolarlık zirveye tekrar ulaşabilir?

Google News Abone Ol

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto para birimi endüstrisinin son zamanlardaki düşüşlerine rağmen büyümeye devam ettiğine inanıyor. Ayrıca Bitcoin için yeni bir ATH‘nin bir süre sonra gelebileceğini de sözlerine ekledi. Ancak, pazarın üst sıralarında yer alan bazı şirketlerin önlerinde zor zamanlar olabileceğini söyledi.

Bir sonraki Bitcoin ATH’si ne zaman?

The Guardian ile yaptığı röportajda Zhao, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolar hakkında bazı ilginç yorumlar yaptı. Zhao ayrıca, bir sonraki ATH’nin görülmesinin iki yıla kadar sürebileceğini söyleyerek, kimsenin Bitcoin’in geleceğini tahmin edemeyeceği konusunda uyardı.

“Bence fiyattaki 68.000’den 20.000’e kadar olan bu düşüş göz önüne alındığında, geri gelmesi biraz zaman alabilir. Aylar veya yıllar alabilir.”

Zhao, açıklamalarında mevcut Bitcoin fiyatının fena olmadığını ekledi, ancak 20.000 dolar aralığının nispeten düşük olduğunu da kabul etti. Ancak 2018 veya 2019’da insanlara Bitcoin’in 2022 yılına kadar 20.000 dolara ulaşacağı söylense mutlu olacaklarını sözlerine ekledi.

Bitcoin (BTC) 23 Haziran itibariyle son durum ne?

23 Haziran itibariyle Bitcoin (BTC) için 20.590 dolarlık noktadan işlem görülüyor. Son 24 saatte %1,30’luk bir artışın yaşandığı kripto para liderine ek olarak birçok altcoin de önemli yükselişler yaşadı.

bitcoin btc teknik analiz

Son birkaç gündür çalkantılı piyasaları dar bir aralıktan izlemeye devam eden BTC için 20 bin dolarlık nokta halen korunuyor. Bu durum her ne kadar iyi bir gösterge olsa da boğaların artık üst seviyelere doğru çaba sarf etmesi gerekmekte. RSI değerlerinin de nispeten iyileşmeye başladığı BTC’de ilk direnç 21.500 ve onu takiben 22.500 dolarlık noktalarda olacaktır. Bunların kırılmasıyla birlikte de 25.000 dolara keskin bir sıçrama görebiliriz. Tüm bunların aksi bir senaryodaysa tekrardan 18.000 dolarlık desteğe kadar geri çekilme mümkün görünüyor.

Sıradaki Bitcoin rekoru 420.000 dolarda mı?

Bitcoin için bir sonraki rekor seviyenin ne zaman görüleceği tam olarak belli olmasa da, analistler zirvenin güçlü bir noktada olacağını tahmin ediyor. Birçoğu bunun 420.000 dolar civarında olabileceğine inanmakta.  Kripto para analisti Steve’in ifadesi de aynı şeyi söylemekte.

“Bitcoin 69k’da zirveye ulaştığından, bir sonraki hedefin sadece 420k olabileceği benim için açık. Arası yok. Dumansız ateş olmaz.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir