KriptoKripto Haberleri

Bitcoin Madenciliğine Başlayan Teknoloji Şirketinin Hisseleri Uçtu

Çin yasaklarıyla birlikte büyük darbe alan ancak 2 ay içinde yeniden toplarlanan Bitcoin madencilik sektörü gelişimini sürdürürken, Tayland merkezli bir teknoloji şirketinin hisselerindeki müthiş artış da dikkat çekiyor. Jasmine Technology Solution hisseleri, yapılan Bitcoin madencilik açıklamasının ardından sene başından bu yana yüzde 6700'lük artış yaşadı.

Google News Abone Ol

Son dönemin yükselen endüstrisi Bitcoin ve kripto para madenciliği özellikle teknoloji şirketlerinin de yeni gelir elde etme metotlarından biri olurken, piyasa değeri 2 milyar dolar olan Jasmine Teknoloji Çözümleri şirketi bu anlamdaki son hamlesiyle getirisi en yüksek olan şirketler sıralamasında ise en üstlerde yer aldı.

“Daha da büyük yükseliş bekliyoruz”

Jasmine şirketinin yönetim kurulu başkanı olan Soraj Asavaprapha ise, Bitcoin madenciliği adımının ardından yatırımcıların kendilerine olan ilgilerinin beklentileri aştığını söyledi:

“Madencilik açıklamamızın ardından yatırımcılardan gelen güçlü tepki beklentilerimizi ciddi şekilde aştı. Yükseliş yönündeki iyimserliğimiz devam ediyor ve bu daha başlangıç”

Açıklamadan sonra %6700’lük artış ve 8 BTC…

Şirket Temmuz ayında 335 madencilik cihazıyla operasyonlarına başladığını açıklamıştı. Bu duyurunun ardından ise hisse değerinin yüzde 6700’den fazla artış yaşaması ise dikkat çekiyor. O dönemden bu yana Jasmine Teknoloji Çözümleri, madencilik operasyonları sonucunda 8 BTC çıkarmayı başardı.

C89EB123 DA57 4762 B846 E2B559966F40

7 bin cihaz daha alınacak

Şirketin gelirlerinde de Ocak ile Eylül arasındaki dönemde %436’lık bir artış olurken, Soraj 2022 yılında madencilik faaliyetlerinden elde ettikleri gelirin toplam gelirin yüzde 80’ini oluşturmasını hedeflediklerini belirtti. Jasmine’in 7 bin madencilik cihazı daha almayı plânladığı ve bu konuda 98 milyonluk bir yatırım yapmayı düşündüğü belirtildi.

Tayland’ın diğer önemli şirketleri olan AJ Advanced Technology de Bitcoin madenciliğini yapma kararı alırken, Siam Ticaret Bankası ile Kasikornbank Pcl’in de kripto para bağlantılı startup’lara yatırım yapma hedefleri biliniyor.

Ancak birçok ülkede olduğu gibi daha çok şirketin kripto para endüstrisine adım atması devlet yetkililerini de harekete geçirdi. Tayland Merkez Bankası’nın diğer devlet kurumlarıyla beraber daha sıkı düzenlemeler getirmek istediği biliniyor.

Tayland’da da dijital varlık yatırımlarının çoğu gençlerin borsalara yaptığı yatırımlara dayanıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir