Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Bitcoin Madencilerin Maliyet Fiyatının Yaklaşık %20 Üzerinde!

Google News Abone Ol

Bitcoin (BTC) madencilik işi, mevcut fiyat seviyelerinde her zamankinden daha büyük ve yeni veriler, toplu bir madenci satışının gerçekte ne kadar olası olmadığını gösteriyor.

42.000$’da bile BTC/USD ticaret çifti madencilerin maliyet fiyatının yaklaşık %20 üzerinde.

BTC, tüm zamanların en yüksek seviyelerinin tam 27.000 $ altına düşmesine rağmen madenciler için her zamankinden daha cazip. Madenciliğe ayrılan toplam işlem gücünün bir tahmini olan hash oranı, bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

Yeni bir BTC fiyat düşüşünün madencileri satış yapmaya zorlayabileceğinden endişe duyanlar bu arada, başa çıkmaları için BTC/USD’de ne kadar işlem yapması gerektiğine dair veriler aracılığıyla yeni güvenceler aldı.

Girişim kurucusu, varlık yöneticisi Capriole CEO’su Charles Edwards’ın BTC üretim maliyeti göstergesine atıfta bulunarak, başabaş noktasının şu anda 34.000 dolar olduğunu açıkladı.

“Bitcoin’in sahip olduğu en kötü düşüşler, madencilerin kapitülasyonundan kaynaklandı (Aralık 2018, Mart 2020), BTC üretim maliyetlerinin altına düştüğünde, madenci kapitülasyonu için risk altında” dedi ve ekledi:

“BTC, Mayıs ayında 30 bin dolardan madenci kapitülasyonu için risk altındaydı. Mevcut üretim maliyeti 34 bin dolar, yan, mevcut fiyatın %20 altında.”

Bu nedenle, operasyonlarının kârlılığı ve geleceğe yönelik perspektifi sayesinde madencilerin satış yapmaları için hiçbir neden yoktur.

Edwards, 2019’daki göstergesiyle ilgili bir Medium gönderisinde, ayrıca madencilere verilen işlem ücretlerinin, onlara üretim maliyetinin altındaki spot fiyat ihlallerine karşı ek bir yastık sağladığını belirtti.

Başka bir içgörü, “Tarihsel olarak, bir Bitcoin üretmenin elektrik maliyeti, piyasa fiyatında Bitcoin’in taban fiyatını temsil etmişti” diyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir