Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Bitcoin kırılımı yaşanır mı? Altcoin’lerde yükselme ne zaman olur?

Google News Abone Ol

Lider kripto para birimi olan Bitcoin hızla değer kaybederek kripto para piyasasını darma duman etmiş vaziyette. Lakin bu gidişata bir dur demesi yakın, henüz bir patern kırılımı yapamayan BTC gelecek saatlerde yükselme yaşayabilir.

Şuan için BTC yatay yönlü bir gidiş sergiliyor, her ne kadar BTC yatırımcısı bu gidişattan memnun olsa da yukarı yönlü seyrini bekleyenler de mevcut. Altcoinler ara ara yukarı yönlü ataklar yaparken BTC’nin de ilerleyen saaterde yukarı yönlü yükseliş sergileyebileceği olasılıklar arasında. 

Henüz 30.250 dolar seviyesinde seyreden BTC’nin yukarı yönlü bir kırılma yapması gerekiyor. Çalışabilmesi için bu seviyesi kırıp yukarı yönlü kırılma yaşaması lazım çünkü henüz bu seviyenin üstünde kalıcılığı yakalayamadı.

Bullish Paternin boyun çizgisini kırması gerek

Lider kripto para birimi olan BTC’Nin bullish paternin boyun çizgisini kırması gerekiyor çünkü Bitcoin TOBO( Trend dönüş formasyonu)’nu oluşturan lider kripto para birimidir.

Olasılıklar arasında Bitcoin‘in kırılma yapamayıp 28.600 dolar değerin gerisinde kalması ve 4 saatlik bir kapanış yapması da mevcut. Bu durum tüm bullish görüntüyü bozacaktır.

bitcoin tobo formasyonu

Bitcoin kırılma yaşarsa altcoinler de yükselebilir

Söz konusu kırılmanın yaşanması hainde BTC kademeli bir ilerleme kaydedebilir bu durumda, altcoinlerin de sert bir yükselişe geçmesi söz konusu olabilir.

Şuan için kripto para piyasasının birçok kişiyi darma duman ettiğini söylebiliriz, kullanıcılar piyasanın bu denli dalgalanmasından mahvolmuş durumdalar. Kripto para piyasası yapıcılarının bu bezmişliği unutturup, kullanıcıların güvenini yeniden kazanması gerekmekte. Özellikle sabitcoinlerde ( Luna ve UST) yaşanan  çakılmaların unutulması adına güvenin tekrar kazanımı çok mühim.

BTC’nin kırılma yaşayamayıp , dip seviyelerde seyretmesi de olabilir ; fakat BTC’nin TOBO formasyonu kırılımı yaşaması ve altcoinlerin %300 gibi bir  oranla yükselebilmesi de ihtimal dahilinde.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir