Bitcoin Haberleri

Bitcoin haftayı yükselişle açtı!

Google News Abone Ol

Dünya genelinde en yaygın tercih edilen kripto para olan Bitcoin uzun zamandır haftaları kayıp kapatıyor ve açılışı kayıpla yapıyordu. 9 hafta ard arda devam eden bu düşüş 30 Mayıs haftasıyla birlikte tam tersine döndü. Bitcoin haftayı yükselişle açtı.

Bitcoin 30,720 dolardan işlem görüyor

9 hafta devam eden düşük işlem seviyeleri 30 Mayıs Pazartesi itibariyle aksi yönde seyretmeye başladı. Piyasaya bakıldığında Bitcoin’in yeni hafta itibariyle 30,720 Dolar’dan işlem görmeye başladığı görülüyor. Bu yükselişin hafta boyunca devam edip etmeyeceği ile şimdiden merak edilmeye başlandı.

Altcoinler’de dikkat çekici yükseliş

Piyasanın haftalık kapanışının ardından gerçekleşen Bitcoin artışı %5 olarak ifade edilirken bu yükseliş altcoinleri de etkiledi. İncelenen piyasa verilerine göre Bitcoin’in ardından altcoinlerde de dikkat çeken yükseliş yaşandı. Buna göre en büyük yükseliş ve kazanç LUNC isimli kripto parada görüldü. LUNC kripto paranın kazancı %58,1 olarak tespit edildi. Bu kripto paraya %33,1 kazanç oranıyla GMT isimli kripto para birimi takip etti.

bitcoin

Altcoin Yatırımcıları kazandı

LUNC ve GMT dışında piyasada işlem görmekte olan altcoinleri büyük bir bölümünde yükseliş görüldü. Buna bağlı olarak altcoine yatırım yapan yatırımcılar kazanç sağladı. Yatırımcıların sağlamış olduğu kazanç ise %10-%20 oranında oldu.

Altcoinler arasında yatırımcılarına en düşük kazancı sağlayan coin ise %12,5’lik kazanç sağlayan AVAX oldu. AVAX kripto para birimini ise %13,6’lık oranla XLM takip etti.

Bitcoin yükselişi iyi olarak değerlendirildi

Bitcoin’in iki aylık süre içinde yaşadığı kayıp ve haftayı düşük seviyelerdeki açılışı 30 Mayıs itibariyle ortadan kalkarken yaşanan bu yükseliş iyi olarak değerlendirildi. Kripto paralar üzerine analiz yapan Lark Davis yaptığı paylaşımda bitcoinin yükselişinin iyi olduğunu ifade etti. Ayrıca analist paylaşımında DXY dolar endeksine de değindi ve yaşanan düşüşe değindi.

Analist Lark Davis dışında Bitcoin gibi kripto paralara yönelmiş olan yatırımcılar para biriminin yaşadığı yükseliş hakkında yorumlarda bulundu. Yatırımcılara göre yükselişte Rusya tarafından hazırlanma aşamasında olan yasa tasarısının etkisi bulunuyor. Çünkü bu yasa tasarısında Bitcoin ve diğer kripto paraların ithalatta ödeme aracı olarak kullanılabileceğine dair bir maddenin olacağı konuşuluyor.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir