Bitcoin HaberleriBlockhain

Bitcoin’de şahlanış ! BTC fiyatı artışta

Google News Abone Ol

Bitcoin boğalarını uzun sürede aşağıda tutmak mümkün değil. Bu sabah BTC’nin %30’luk bir artış seyrederek 30 bin doların üzerine çıkmasıyla uyandık. ETH ise 2 bin doların üzerine geri çıktı.  Bitcoin şuanda 3o bin 500 değerinden işlem görüyor ve günlük %6 artış ile haftalık kaybını %17 düşürmüş gözüküyor.

Terra(USD) UST Ve Terra(Luna) sıfıra yaklaşırken BTC yükselişte !

BTC dün 24 bin dolarlara yaklaşarak aşağı yönlü ivme kazanmıştı, lakin Bitcoin borsalardan çekilen yüklü meblağlar nedeniyle bu sabah rekor bir artış yaşamıştır. Analitik Cyrptoquant verilerine göre son 2 günde BTC bakiyeleri, 24.335 azalmış gözüküyor. Eş zamanlı olarak borsadan çıkışlar 168 bin BTC’ye ulaştı. Satmak isteyenler sebebiyle  Terra(USD)UST ve Luna üzerindeki baskılar kadar en büyük stablecoin olan Tether’in üzerinde de bir panik havası vardı.

Luna sıfıra doğru yaklaştıkça blockhain durduruldu. İstikrarsızlığın etkileri bir nebze olsun azaldığı için Bitcoin’de fiyat artışı yaşandı. Ünlü trader ve Trandinview yazarı Bullet bunu bir geri dönüş mumu olarak gördüğünü twitter hesabı üzerinden okuyucuylarıyla  paylaştı.

Felaketin bittiğine herkes ikna olmuş gözükmüyor

Her ne kadar dijital tokenler arasında felaketin sis perdesi kaybolmaya başlasa da piyasanın düzeleceği konusunda kullanıcılar endişeye sahip. Düşüşün bittiğine herkes ikna olmadı. Resmi twitter Bitcoin hesabı bu haftaki düşüşlerin klasik bir düşüşü temsil etmediğini ifade etti.

BTC tarihin en yüksek seviyesindeki değerinden %80’lik bir düşüş seyretse bu yaklaşık 14 bin dolara tekabül ediyor, henüz 27’lerde ve ve yolun yarısı eder diyerek bir paylaşımda bulundular.

BTC 20 bin dolar altına inerse alım olacak

En büyük bitcoin hazinesine sahip olan Microstrategy isimli şirket, eğer 20 bin dolarlara doğru bir aşağı yönlü zayıflık görüldüğü takdirde alımlarını artıracağını ve piyasyaı destekleyeceğini duyurdu.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir