Teknik Analiz

Bitcoin, Ethereum ve XRP teknik analiz: Piyasalarda son durum!

Google News Abone Ol

Kripto para piyasası, son dört haftadır sıkışık bir bölgede hareket etmeye devam ediyor. Yeni analizler de, piyasaların artık dipte ya da dibin yakınında olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı “pi döngüsü” göstergesini tetikliyor

Bitcoin fiyatı 20.817 dolardan işlem görürken, bugün bir miktar artış yaşandı ve yatırımcılar heyecanlanmış durumda. Satışın ortasında Bitcoin, ünlü pi döngüsü göstergesinden (PCI) bir sinyal görmüş durumda. PCI, şu anda sadece iki günlük gecikme ile BTC fiyatında 2018’de görülen 3.000 dolarlık piyasa dibinin sinyalini verdiği için kripto para alanında oldukça ünlüdür. Buna ek olarak, yatırımcıları 2017’de 19.000 dolardan ve 2020’de 60.000 dolarlık zirve seviyelerden çıkmaları konusunda uyarmıştı.

Bitcoin pi döngüsü göstergesi tarihi tekrarlarken, piyasa koşulları önemli ölçüde değişiyor. Yatırımcılar, bir büyük hareket fırsatına hemen hazır olmak için ticaret hesaplarını, izleme listelerini ve genel ticaret planlarını güncellemek için zaman ayırmak için harekete geçmeliler.

Bitcoin için şu anda boğa makro tez geçersizliği 13.880 dolar noktasında görünüyor. Şu anki seviyelerden oldukça uzak olan bu nokta sayesinde yatırımcılar artık bir ralli için daha umutlu.

Ethereum fiyatında son durum

Ethereum’un fiyatı, 11 Temmuz’da yaşanan hareketlenmeden bu yana %13 düşüş yaşamıştı. Bunun ardından boğalar, 15 Temmuz’da 1.006 doları destekledi ve düşüş eğilimini tamamen tersine çevirmeyi başardı.

ethereum eth teknik analiz

4 Temmuz boğa koşusu hazırlığına 1.400 dolar hedefiyle katılan yatırımcılar, son dakika likidite aramalarından kaçınmak için 978 dolarlık daha geniş bir getiri seviyesini düşünebilirler. Analizler, önceki yükseliş tahmininde yer alan akıllı para operatörlerinin hala kontrolde olduğunu ve kısa vadede 1.300, 1.380 ve muhtemelen 1.450 doları hedeflediklerini öne sürüyor.

Yükseliş tezinin geçersiz kılınması, 978 doların altında bir kırılma olarak kalmaya devam ediyor. Yükseliş tezinin geçersiz olmasıyla birlikte başlayan düşüş, kontrolü 18 Haziran’ın diplerinden olan 881 doları hedefleyen ayıların eline geri verebilir. Bununla birlikte, Ethereum için mevcut fiyatında %27’lik bir düşüş görebiliriz.

Ripple’ın XRP fiyatı yükselişe hazır

Ripple’ın XRP token projesinin fiyatı uzun bir süredir düzensiz hareketler sergilemeye devam ediyor. Ancak bundan sonra yaşanan hareketler, fiyat oynaklığı konsolide bir aralıkta küçülmeye devam ettikçe, dijital havale projesinin Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans göstermeye devam edeceğini ortaya koymuş durumda. 15 Temmuz itibariyle de ayılar XRP fiyat kontrolünü kaybetmiş görünüyor.

15 Temmuz Cuma günü itibariyle XRP fiyatı şu anda 0,32 dolardan işlem görüyor. Ancak bu seviyenin ardından ayılar kesin bir kapanış mum çubuğuyla 0,29 doları kırarsa tehlike başlayabilir. Bu, %17’lik bir düşüş ile birlikte XRP fiyatının 0.25 dolara kadar düşmesine izin verecektir. Bunun aksi olan ve yatırımcıların istediği bir senaryoda ise, boğalar 0,3590 dolar civarında bir mum kapatabilirse, %20 fiyat artışı ile birlikte 0,42 doları hedefleyen bir hareket yaşayabiliriz.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir