Teknik Analiz

Bitcoin, Ethereum ve XRP’de son durum ne?

Google News Abone Ol

Bitcoin fiyatı, Haziran ayının ikinci haftasındaki büyük düşüşün ardından kayda değer bir yükseliş göstermeyi başardı. O zamandan bu yana, BTC için geçen hafta önemli bir kâr elde edildi ve bununla birlikte yeni haftanın başlangıcında daha yüksek getiri vaat edilmekte.

Bitcoin fiyatı değişkenliğini koruyor

Bitcoin fiyatı 19.252 dolarlık bir destek seviyesine sıçramasıyla yakın zamanda oluşturulan 17.605 dolarlık dip seviyesinden %21 oranında yükselmeyi başardı. Bu etkileyici toparlanma devam ederse BTC için 22.517 dolarlık 200 haftalık tek hareketli ortalama (SMA) ile karşı karşıya kalındığını görebiliriz.

Bitcoin için bu nokta büyük bir öneme sahip ve önümüzdeki haftalar veya aylar için ne yöne hareket edileceğini belirleyebilir. Bu direnci başarılı bir şekilde bir destek tabanına çevirmenin, Bitcoin fiyatının yükselmesine ve 23.480 dolar noktasının yeniden test etmesine izin verdiğini görebiliriz.

bitcoin teknik analiz 27 haziran

Kripto para lider için yukarı yönlü seyrin bahsedilen işlem aralıklarında bir süre seyir halinde olması muhtemeldir. Bununla birlikte, eğer daha güçlü bir boğa baskısı görülürse, BTC daha da yükselebilir ve haftalık grafikte oluşan noktayı 29.300 dolara kadar taşıyabilir.

Ethereum (ETH) ne yöne hareket edecek?

Ethereum fiyatı, 200 haftalık SMA için Bitcoin’den çok daha uygun bir görüntü çizmekte. ETH’nin hali hazırda bu önemli direnç bariyeriyle mücadele ettiğini belirtmek gerek. Bununla birlikte söz konusu seviye 1.224 dolarlık direnç noktası ile de uyumlu.

Ethereum için söz konusu kritik noktadan hızlı bir şekilde çıkmak, boğaların tekrar kontrolü ele aldığını gösterecektir. Bu durumda Ethereum fiyatının %35 arttığını ve 1.730 dolara kadar çıktığını görebiliriz.

Olası bir kötü senaryoda ise ETH fiyatı 1.224 doları aşamazsa, kontrolün hala ayıların elinde olduğu ortaya çıkacaktır. Bu senaryoda ETH, 745 dolarlık önemli destek noktasının dibine %40 düşüşle birlikte gelebilir. Fiyat dalgalanmasının halen yüksek olduğu Ethereum ve kripto para piyasalarında bu yüzden dikkatli olunması gerekiyor.

Ripple (XRP) için bekleyiş sürüyor

Ripple (XRP) fiyatı, dava süreci ve devam eden belirsizliklerin ortasında yatırımcılarını bekletmeye devam ediyor. Bu süreçte birçok yatırımcı XRP’ye küsmüş ve satma seçeneğini tercih etmişti. Buna bir türlü aksiyon gösteremeyen XRP için davanın belirleyici rolü halen devam ediyor.

xrp teknik analiz

Diğer kripto para birimlerinden farklı olarak, Ripple fiyatının, 200 haftalık 0.491 dolarlık SMA’ya ulaşmadan önce haftada 0,418 dolarlık direnç noktasını geçmesi gerekiyor. Boğaların devreye girerek söz konusu direnci bir destek noktasını çevirdiğini varsayarsak, bu ralli mevcut seviyeden %37’lik bir kazanç sağlayacaktır.

Bunlara ek olarak, XRP fiyatı, direnç noktası çevresinde 0,418 dolarlık seviyede satış baskısında büyük bir artışla karşılaşırsa, fiyatlarda toparlanmanın bittiğini görebiliriz. Böyle bir durumda, XRP fiyatı daha da düşebilir ve eğimli trend çizgisini veya anlık destek seviyesini 0,228 dolardan yeniden test edebilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir