Teknik Analiz

Bitcoin, Ethereum ve XRP teknik analiz: Piyasalara genel bakış

Google News Abone Ol

Kripto para piyasalarında yaşanan dev çöküşlerin ardından bir süredir istikrarlı yükseliş devam ediyor. Peki, kripto para piyasaları eski günlerine geri kavuşacak mı? Bitcoin, Ethereum ve XRP genel bakış ile bunlara daha yakından bir göz atalım.

Bitcoin fiyatında belirsizlik devam ediyor

Bitcoin şu anda büyümeye başlayan Ethereum ve Ripple’ın arkasında var gücüyle savaşmaya devam ediyor. Bu senaryo ve piyasalar dikkatli olmayı gerektirmekte. Bitcoin, mevcut 21.200 dolarlık fiyatında 200 haftalık hareketli ortalamasının altında konsolide olacak ve bu süreçte mini bir kripto ticaret sezonu yaratacak mı? Veya bunun aksi bir durumda BTC tükenir ve dipten altcoin alıcılarını yok ede de bilir.

bitcoin teknik analiz

Bitcoin’in, Cuma günkü 21.200 dolarlık piyasa değerinin uzun bir yörüngesi olan 31.000 doların üzerine çıkarak düşüş eğiliminin artık geçersiz olduğunu kanıtlaması gerekmekte. 19.728 doların altına olan bir kırılma, BTC‘nin fiyatını 16.800 dolara kadar düşürebilir.

Hafta sonunda yeni bir minimum seviye oluşturulmadıkça düşüş trendinin geçersizliği 31.000 dolarda kalmaya devam edecektir. 31.000 dolar kırılırsa, boğalar 37.500 dolarlık bir geri çekilme ve kısa vadeli arama ile piyasaya girebilir ve bu da mevcut Bitcoin fiyatında %77’lik bir artışa neden olabilir.

Ethereum (ETH) fiyatı yükselmeye devam ediyor

Ethereum (ETH) fiyatı, Bitcoin fiyat hareketinden aldığı önemli gazla birlikte fırlamaya başlıyor. 24 Haziran Cuma günü, ETH fiyatı 200 haftalık hareketli ortalamayı aşmayı başardı. 2 saatlik grafik üzerine inşa edilen delici boğa emici mum şimdi ETH fiyatını 1.200 dolara kadar destekliyor.

Ethereum fiyatı hacim olarak ilginç bir formül gösteriyor, çünkü boğaların durumunda ​​ufak bir değişiklik oldu. Piyasa koşullarının uygun olmasıyla birlikte, Ethereum fiyatının kısa vadede 1.420 dolar ve belki de 1.535 dolara kadar yükselmekte sorun yaşamaması gerekiyor. Boğaların da desteğiyle bu seviyeleri kısa süre içerisinde görebiliriz.

Yükseliş tezinin geçersiz kalınacağı durum, 18 Haziran’da görülen 881,50 dolarlık noktanın tekrardan ziyaret edilmesi olacaktır. Yatırımcılar, Bitcoin’in henüz 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerine çıkmadığını ve bu da alım satım ayarlarında kayıp potansiyelini artırdığını bilmelidir. Eğer 881 dolar noktası kırılırsa, Ethereum fiyatı 750 dolara düşebilir ve bu da mevcut ETH fiyatından %37’lik bir düşüşe işaret etmekte.

Ripple (XRP) son durum

Ripple’ın (XRP) fiyatı, dijital havale kripto projesinin sadece birkaç saat içinde %16 artmasıyla birlikte uyuyan boğaları şaşırtmış durumda. Yaşanan bu hızlı yükseliş, Ripple’ın blok zinciri çözümlerinin bir sonraki aşamasını devralmak için 100 yeni çalışanı işe almayı planladığını açıklamasından sadece iki gün sonra geldi.

Ripple’ın fiyatı şu anda 11 Mayıs satışından bu yana önceki destek seviyesinin altında kalan 0,365 dolardan işlem görüyor. Boğa koşusu ihtimallerinin doğru olması durumunda, Ripple üçgenin tepesini 0,395 dolara sabit tutmalı ve 40 sentlik fiyat seviyesine dönmelidir. Geri çekilme 0,40 dolar bölgesinin ortasında bir yerden başlamalı ve boğa yatırımcıları için çok iyi bir giriş sağlamalıdır. Buna ek olarak da 19 Haziran’ın en düşük seviyesi olan 0,298 doların altına stoploss yerleştirmesi en sağlıklısı olacaktır.

Bununla birlikte, mevcut ralli sürecinde tehlikeli bir düzeltme olabileceğinden, başka bir senaryoda yeni düşük seviyelere keskin bir düşüş gerçekleşebilir. Aksi bir durumdaysa güvenli ayı noktası denklemi sayesinde 0.4650 dolardaki dördüncü dalganın zirvesi görülecektir. Bu önemli seviye olan 0.465 dolar noktası kırılırsa, 1.20 dolar ve üzeri uzun vadeli güvenilir noktalara geri dönüş sağlanacak ve bu da mevcut Ripple fiyatını %237 artıracaktır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir